son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Ramazan ayına özel zam! Fiyatlar el yakıyor

  Ramazan ayına özel zam! Fiyatlar el yakıyor

  Ramazan ayına özel zam! Fiyatlar el yakıyor

  Ramazan ayına günler kala, kuru yemiş fiyatları tavan yaparak; badem, incir ve Antep fıstığının fiyatı %100 arttı. Aynı şekilde kuru yemiş fiyatları da tavan yaptı.

  15 Mayıs’ı 16 Mayıs’a bağlayan gecede Ramazan ayının ilk sahuru için kalkılacak ve sahur ile iftarda ilk tüketilen yiyecekler arasında yer alan kuruyemişlerde fiyatlarda ciddi bir artış söz konusu oldu. Hurmadaki artış 10 TL iken incir, badem ve Antep fıstığı fiyatları %100 arttı.

   Acve hurmasının kilosu 110 TL

  Aktar Recai Doğanay bu seneki hurma fiyatları hakkında bilgi verirken, “Piyasalarda dengesizlik var, dışarıdan gelen hurma fiyatlarında artış mevcut ve geçen yıla göre hurma fiyatına 10 TL zam geldi. 30’dan fazla hurma çeşidi var ve en pahalısı Acve hurması… Kıymetli olmasının nedeni, daha sağlıklı olması ve dini boyutun olmasından kaynaklanıyor. Acve hurmasının çekirdeğinde Allah’ın 99 isminin yazılı olduğu rivayet ediliyor. Acve hurmasının kilosu 110 TL olurken; Ramazan ayında en çok satılan Mebrum hurmasının kilosu 50 TL’den satılıyor. Fiyatı en uygun olan hurma İran hurması olup, kilosu 10 TL’den satılıyor.’’ ifadelerini kullandı.

  Zam şampiyonları;  badem, incir ve Antep fıstığı

  Kuruyemişlerde geçen seneye göre yaşanan fiyat artışları hakkında açıklama yapan Doğanay, “Ramazan’da kuru yemiş çok tüketiliyor ve fiyatlarda da bir dengesizlik mevcut. Kayısı kilosu 25 TL’ye satılırken geçen sene kilosu 20 TL olan incir bu sene 45 TL’ye satılıyor.  Kuru üzümün fiyatı 19 TL olarak değişmezken, bademin kilosu 30 TL’den 45 TL’ye yükseldi. En büyük fiyat artışı ise Antep fıstığında 100 TL iken kilosu 200 TL oldu. Fındık hala 30 TL’ye satılıyor.’’ şeklinde konuştu.

  1 300x300 - Ramazan ayına özel zam! Fiyatlar el yakıyor

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ