son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Son Dakika… Afrin’de Büyük Kaçış, YPG’li Teröristler Menbic’te Evlerini Satıyor

  Son Dakika… Afrin’de Büyük Kaçış, YPG’li Teröristler Menbic’te Evlerini Satıyor

  Son Dakika 1 300x166 - Son Dakika... Afrin’de Büyük Kaçış, YPG'li Teröristler Menbic'te Evlerini Satıyor

  Son Dakika… Afrin’de Büyük Kaçış, YPG’li Teröristler Menbic’te Evlerini Satıyor

  Afrin’den sürekli yeni haberler gelmeye devam ediyor. ABD ile Türkiye anlaşmaya vardı ve bu anlaşma Afrin ve hedefte olan ilçelere yönelik büyük bir hareketliliğe neden oldu. YPG’liler kaçma hazırlıklarına başladı.

  Afrin merkezi gören tepelere Türk tankları yerleştirildi ve fotoğraflar sosyal medya üzerinden paylaşıldı. Afrin sıkı takipte…

  Siviller, Suriye rejimine ait bölgelere doğru kaçıyor ve Reuters haber ajansı, sivillerin Afrin’den ayrılırken çekilen fotoğraflarını dünya ile paylaşıyor.

  Terörist sayısı 3 bin 444

  Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan açıklamaya göre; Zeytin Dalı Harekatı’nın başladığı günden bugüne kadar 3 bin 444 terörist etkisiz hale getirildi.

  Genelkurmay Başkanlığı yaptığı açıklama ile Zeytin Dalı Harekâtı kapsamındaki operasyonlar sonucunda kritik bölgeler ele geçirildi ve 12 Mart’ta başlayan operasyonlar sonucunda d Afrin merkezin Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kuşatıldığı bildirildi. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu iş birliği ile sivillerin güven içerisinde Afrin’den çıkarılması için koridorlar hazırlandığı ve güven içerisinde ilçeden ayrılmalarına destek olunduğunu bildirdi.

  Koridorun açıldığı sivil halka Kürtçe ve Arapça mesaj…

  TSK ve ÖSO iş birliği içerisinde İlçe merkezini terk etmek isteyen sivil halk için ‘‘güvenlik koridoru’’ oluşturuldu. Oluşturulan güvenlik koridorunu halka duyurmak için sivil halkı cep telefonlarına Arapça ve Kürtçe mesajlar gönderildi. Mesajların içeriğinde ‘’ Can güvenliğiniz şehri terk ettikten sonra Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından sağlanacaktır.’’ yazmaktadır. Aynı zamanda şehri terk etmekten için uzun kuyruklar oluşturan sivil hakla el ilanlarının dağıtıldığı bildirildi.

   

  1 300x300 - Son Dakika... Afrin’de Büyük Kaçış, YPG'li Teröristler Menbic'te Evlerini Satıyor

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ