son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Son dakika… Cenazeler Türkiye’ye Getiriliyor

  Son dakika… Cenazeler Türkiye’ye Getiriliyor

  Son dakika 300x169 - Son dakika... Cenazeler Türkiye'ye Getiriliyor

  Son dakika: Cenazeler Türkiye’ye Getiriliyor

  Pazar günü İstanbul’a gelmek üzere Birleşik Arap Emirlikleri’nden kalkan özel jet İran’da düşmüştü ve jette bulunan 11 kişi hayatını kaybetmişti. Bugün jette hayatını kaybeden 10 kişinin DNA sonuçları belli oldu ve kimlik tespitleri yapıldı. Sadece 11 kişiden pilot Beril Gebeş’in cenazesinin bulunamadığı bildirildi.  Diğer 10 kişinin kimlik tespiti yapılarak saat 7.00’da İran’dan kalkan askeri nakliye uçağı ile Türkiye’ye gönderildi. Askeri uçak Diyarbakır’a inip, yakıt ikmali yaparak İstanbul’a hareket etti. Cenazeleri taşıyan uçak İstanbul Atatürk Havaalanı’na inecek.

  Kaza sonrası olay yerine gelen aileler, DNA testinin birkaç süreceği nedeniyle sabah İran’dan kalkan uçakla geri İstanbul’a dönmüşlerdi.

  Kaptan pilotun kayıp olduğu belirtildi

  İran Adli Tıp Kurumu, DNA testlerinin sonuçlarının açıklandığı ve DNA testi sonucuna göre cesetlerin 10 kişiye ait olduğu belirtildi.

  Resmi sitesinden yaptığı açıklama Adli Tıp Kurumu, ‘’Kuruma 11 ceset teslim edilmişti ve yapılan DNA testi sonucunda 11 cenazeden birinin, diğer kişilere ait parçalar olduğu anlaşıldı ve bir kişinin cenazesi ne yazık ki kayıptır.’’ şeklinde açıklama yaparak isim listesi içerisinde Kaptan Pilot Beril Gebeş’in adı yer almadı. Açıklamada aynı zamanda ‘’Türkiye Adli Tıp Kurumu yardımıyla birinci derecede ailelerden DNA örneği alındı ve İran’a gönderildi.’’ İfadelerine yer verildi.

  İran Adli Tıp Kurumu, yolcuların kimlik tespitini yaparak, hayatını kaybeden kişilerin isimlerini açıkladı: Mina Başaran, Melike Kuvvet, Eda Uslu, Burcu Gündoğan Urfalı, Liana Hananel, Ayşe And, Asligül İzmirli, Zeynep Coşkun, Sinem Akay, Jasmin Baruh Siloni

  1 300x300 - Son dakika... Cenazeler Türkiye'ye Getiriliyor

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ