son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Taşerona promosyon müjdesi!

  Taşerona promosyon müjdesi!

  Taşerona promosyon müjdesi!

  2 Nisan 2018 tarihi itibarıyla taşeron işçiler kadro hakkını aldı.  Taşeron işçiler, kamuda istihdamları sağlanarak sürekli işçi sıfatına eriştiler. 900 bin kişinin kadroya alınması ile ilgili açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, kadrodan sonra taşeron işçilerine promosyon müjdesi geldi.

  Taşeron işçiler, ne kadar promosyon alacak?

  Sabah Gazetesi’ne açıklama yapan Sarıeroğlu, taşeron işçilerine kadro verildikten sonra promosyon müjdesi verdi. Konu ile ilgili açıklamasında Bakan Jülide Sarıeroğlu, taşeron işçilerin geçmiş maaşlarının 1,5 katı kadar promosyon alacaklarını, ayni asgari ücret alan bir taşeron işçisinin 2 bin 404 lira promosyon ödemesi alacağını açıkladı.

  Kadrolu olan taşerona maaş zammı yapılacak mı?

  Taşeron işçiler kadroya geçirilirken, aynı hakları ile kadroya geçirilecekleri açıklanmıştı. Bu nedenle kadro alan taşeron işçisi, maaş olarak anormal bir artış yaşamayacak. Bu nedenle kamu kurum ve kuruluşlarında kadroya geçirilen taşeron işçilerin, aynı maaşlarla çalışmaya devam etmesi bekleniyor.

  Kadroya geçen taşeron işçisine 52 günlük ikramiye ödenecek

  52 günlük ikramiye yeni kadro sahibi olan taşeron işçilere ödenecek. İşçi statüsünde devlette çalışan işçilerin ilave tediye ücretleri 26 gün üzerinden hesaplanmaktadır.

  Kamuda çalışan işçiler yılda iki kez olmak üzere dini bayramlarda ikramiye tutarlarını taksit olarak alacak ve iki ayda 52 üzerinden hesaplanacak. Bu hesaplama sonucunda asgari ücretle çalışan taşeron işçiye 2.433 TL, 2.000 TL maaşla çalışan taşeron işçiye 3.466 TL, 3.500 TL maaşla çalışan taşeron işçiye 6.066 TL 52 günlük ikramiye ödeneceği tahmin ediliyor.

  1 300x300 - Taşerona promosyon müjdesi!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ