son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Türkiye’de çalışanların %95’i her gün mobil oyun oynuyor

  Türkiye’de çalışanların %95’i her gün mobil oyun oynuyor

  Türkiye’de çalışanların %95’i her gün mobil oyun oynuyor

   

  Mobil oyun oynamaya yönelik bir araştırmada; profesyonel çalışma hayatında çalışanların yarısının haftanın her günü oyun oynadığı ortaya çıktı.  

  AdColony ile Nielsen’in ortaklaşa yaptığı Türkiye’de Mobil Oyunlar ve Oyuncular için yapılan araştırma üçüncü bölümünde, 25-44 yaş arası çalışma hayatında profesyonel çalışan kişilerle mobil oyunlar arasındaki ilişki incelendi.

  Araştırmaya sonucunda,  profesyonel çalışanlar teknolojik cihaz olarak%98’i akıllı telefonu tercih ederken, %39’u dizüstü ve masaüstü bilgisayar, %30’u ise tablet kullanıyor. Çalışanların %95’i de mobil oyun oynuyor.

  Türkiye’de çalışanların yüzde 95’i mobil oyun oynuyor.

   

  Mobil oyun için akşam saatlerini tercih ediyorlar

  Mobil oyun oynayan kişilere oyun oynadıkları cihaz sorulduğunda; %95’i akıllı telefon, %14’ü tablet kullandığını belirtti. Profesyonel çalışanların yarısı her gün mobil oynarken, haftada en az iki kez oyun oynadığını belirtenlerin oranı %88 olarak belirlendi. Mobil oyun oynadıkları saat dilimleri ise; 20.00 ile 23.00 arası olarak belirlendi.

   

  İlk sıralarda puzzle ve masa oyunları yer alıyor

  Profesyonel çalışan kitlenin en favori oyun kategorileri puzzle ve masa oyunları olurken, kâğıt oyunları büyük bir oranda tercih ediliyor. Çalışanların oyun oynarken neler hissettikleri sorulduğunda; mutluluk, rahatlık ve heyecan gibi duyguların ön planda olduğu belirtildi.

  Türkiye’de reklam verenlerin özellikle merak ettikleri konu araştırma sonucunda ortaya çıkarken, çalışan kitle ile mobil oyunlar arasında oldukça güçlü bir ilişki olduğu ortaya çıkmış oldu.

  1 300x300 - Türkiye'de çalışanların %95’i her gün mobil oyun oynuyor

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ