son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Yakınları ve sevenleri son yolculuğunda gözyaşlarına boğuldu!

  Yakınları ve sevenleri son yolculuğunda gözyaşlarına boğuldu!

  Yakınları ve sevenleri son yolculuğunda gözyaşlarına boğuldu!

   

  Başak Alara Karademir, öğretmeninin odasında intihar etmişti ve yakınları ve sevenleri son yolculuğunda Başak Alara için gözyaşlarına boğuldu.

  Hukuk fakültesi 3. Sınıf öğrencisi Başak Alara Karademir, okulu tarafından Ankara’ya düzenlenen gezi sırasında öğretmeni Atilla G.’nin odasında intihar ettiği iddia edilmişti ve gözyaşları içerisinde yazması, gelin duvaklığı, avukatlık cübbe ile süslenen tabutu kadınlar tarafından omuzlarda taşındı.

  Başak Alara Karademir, Küçükçekmece Hacı Ömer Çetinsaya Camiisi’nde düzenlenen cenaze törenine Sivas Yarı Açık Cezaevi’ndeki anneannesi Hayriye Gündüz, özel izinle katıldı. Anne ve babasını öldürdüğü içim cezaevinde yatan anneannesi dışında taziyeleri Başak Alara’yı büyüten dayısı Gencer Gündüz ile dedesi Recep Gündüz kabul etti.

   

  Avukatlık cübbesi tabutuna konuldu

  Başak Alara Karademir’in tabutuna avukatlık cübbesi konuldu. Cenaze törenine Başak Alara’nın arkadaşları katılırken, gözyaşlarını tutamadılar. İlkokul arkadaşları Berfin Şafak Özer, yaptığı açıklama en son iki hafta önce beraber olduklarını söyledi. Ayrıca Özer, ‘’ Alara, kötü bir çocukluk geçirdi çok güçlüydü ve hukuk okumaya başladı.’’ dedi.  Son konuşmalarında dertleştiklerini ve intiharın anlık kaos durumu olduğunu ve bu konuda düşünülmesi gerektiğini söyledi.  Zeynep Yılmaz adlı ilkokul arkadaşı ise, çok uzun süredir görüşmediklerini ama sosyal medyadan takip ettiğini ve intihar haberine çok şaşırdığı ve inanmak istemediğini, yaşadığı zorluklara rağmen mutlu ve neşeli biriydi.’’ dedi.

   

  Cenaze namazında kadınlar en önde saf tuttu

  Başak Alara Karademir için helallik alındıktan sonra cenaze namazı kılındı ve kadınlar en önde saf tuttu. Omuzlarda cenaze arabasına kadar taşınan Karademir, alkışlarla uğurlandı ve Küçükhalkalı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  1 300x300 - Yakınları ve sevenleri son yolculuğunda gözyaşlarına boğuldu!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ