son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu kendi bünyesine sözleşmeli personel alacak!

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu kendi bünyesine sözleşmeli personel alacak!

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu kendi bünyesine sözleşmeli personel alacak!

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), farklı branşlarda yüzlerce kişiye iş imkânı sağlayacak. KYK tarafından yapılan açıklamada ‘’Gençler hiçbir şekilde ayakta kalmayacak’’ sloganıyla yola çıkmaları sonucu yapılan atılımlar sonucunda yurt sayısı 766 çıkarılırken; yatak sayısı da 635 bin 757’ye yükseldiği için, artış nedeniyle personel sayısının da arttırılacağı belirtildi.

  Personel hangi branşlarda alınacak?

  KYK Genel Müdürlüğü merkez teşkilatları için, 5 şoför ve 10 diyetisyen alınacakken; taşra teşkilat için alınacak branşlar ve personel sayısı,

  162 diyetisyen,

  44 psikolog,

  162 büro personeli

  81 destek personeli (şoför) olmak üzere 464 sözleşmeli personel olarak açıklandı.

  KPSS (B) Grubu sıralaması dikkate alınarak atama yapılacak

  KPSS (B) grubu puan sıralamasına göre, yerleştirme usulüne uygun olarak başvuru yapanların alınacağı belirtilirken, yapılan açıklamada ‘’KYK Genel Müdürlüğü, taşra teşkilatı yurt müdürlükleri için istihdam amacıyla ‘’Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’’ bünyesinde, en az lisans KPSS3 puan türüne göre personel alımı yapılacak. Listede bulunan iller için 463 kadın, 239 erkek toplam 756 sözleşmeli personel alınacak. Alımlarda sözlü sınav yapılacak.’’

  Başvuru tarihleri ne zaman olacak?

  Sözleşmeli personel alımı için başvurular 9 Mayıs’ta başlayacak ve 18 Mayıs günü saat:23.59’da bitecek. Başvurular Gençlik ve Spor Bakanlığı resmî sitesi üzerinden online başvuru sistemi ile “basvuru.gsb.gov.tr” adresinde yapılacak.

  1 300x300 - Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu kendi bünyesine sözleşmeli personel alacak!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ