son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Mehmetçik, Zeytin Dalı Harekatı’na katıldığı için tazminat alacak

  Mehmetçik, Zeytin Dalı Harekatı’na katıldığı için tazminat alacak

  Mehmetçik, Zeytin Dalı Harekatı’na katıldığı için tazminat alacak

  Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Suriye’nin kuzeyinde terör örgütlerine yönelik düzenlenmiş operasyona katılan Türk Silahlı Kuvvetleri personeline tazminat ödenecek. Milli Savunma Bakanlığı, operasyona katılan personele yönelik ödeme talimatlarını, kuvvet komutanlıklarına gönderdi.

  Geçen yıl bakanlık tarafından yapılan yasal düzenlemelerle birlikte sınır ötesine yapılacak askeri operasyona katılan askerlere tazminat ödemesine karar verilmişti. Düzenlemenin ardından hemen Fırat Kalkanı Harekatı’na katılan TSK askerlerine sınır ötesi tazminatı adı altında ödeme yapılmıştı.

  Zeytin Dalı Harekatı kapsamında ödeme talimatı verildi

  Daha önceden yasallaşarak uygulanan tazminat uygulaması doğrultusunda, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında da tazminat ödemesi yapılacak. Milli Savunma Bakanlığı askerler için tazminat ödenmesine dair talimatları kuvvet komutanlıklarına gönderdi. Ödemeler subayları, astsubayları, uzman erbaşları, sözleşmeli er ve erbaşları kapsayacak. Tazminatın aylık ödeme tutarı belirlenirken, gösterge rakamı memur aylık katsayısıyla çarpılarak hesaplanacak. Tazminat hesabı, operasyon görev süresi ile orantılı olarak hesaplanacak ve ödemeler gün sayısına göre yapılacak. Tazminat ödemesi, görev yapılan ayı takip eden ayda maaşlarla birlikte yapılacak.

  Sınır ötesi görevlerde fiilen katılan pilotlar ile birlikte görevi desteklemek amacıyla hava araçlarında fiilen görev yapan personele, göreve katıldığı günlerle orantılı tazminat ödemesi yapılacak.

  Zeytin Dalı Harekatı’nda görev esnasında şehit düşen Mehmetçiklerin tazminatları, Kuvvet Komutanlıkları tarafınca şehit askerlerin eşi ve çocuklarına verilecek.  Şehidin dul ve yetiminin bulunmaması durumunda ise tazminat ödemeleri, kanuni mirasçılarına yapılacak.

  1 300x300 - Mehmetçik, Zeytin Dalı Harekatı'na katıldığı için tazminat alacak

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ