son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Moody’s Raporuna Bakan Ağbal’dan Sert Tepki

  Moody’s Raporuna Bakan Ağbal’dan Sert Tepki

  Moody’s Raporuna Bakan Ağbal’dan Sert Tepki

  Moodys 1 300x169 - Moody's Raporuna Bakan Ağbal'dan Sert Tepki

  Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Moody’s tarafından verilmiş olan notun bizim için anlam ve değeri yoktur. Piyasalarında rapora verdiği tepkide sıfırdır.’’ dedi.

  TBMM Genel Kurulunda, Vergi Kanunları ile bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapılması hakkında Kanun Tasarısı’nın kamuoyunda “torba tasarı” olarak bilinen birinci bölümü üzerine görüşmeler devam ediyor.

   

  Türkiye’nin kredi notunu anımsatarak…

  HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan partisinin önergesi üzerine söz alarak, Moody’s’in Türkiye için belirlediği kredi notunu anımsatarak ‘’ Moody’s, finansman yüksek faizle sürdürülemez diyor.’’ İfadesi ni kullandı ve Maliye Bakanı Naci Ağbal yerinden söz alarak, “Sayın Paylan duruma çok sevinmiş olacak ki Moody’s raporuyla ilgili sevincini hikaye anlatarak ifade etti.’’ diye cevaplandırdı.

  Moody’s’in Türkiye’ye vermiş olduğu notun hiçbir anlamının olmadığını belirten Ağbal, ‘’Esasen Moody’s raporunun kendi itibarı da oldukça zayıftır. Çünkü Moddy’s 15 Temmuz alçak darbe girişiminden sonra da Türkiye ile ilgili rapor yayınladı ve Türkiye ekonomisi ile bağdaşmayan ve kötüleyen raporlar yayınladı.’’

  Bakan Ağbal, Moody’s’in 2017 yılına ve Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirmesinde de, “Türkiye için en fazla yüzde 2-3 büyür demişti ama Türkiye ekonomisi yüzde 7 oranında büyüdü. Yine bütçe açığı ile ilgili değerlendirmede bulundu ve sadece %1,5 oranında kaldığını gözlemledi. Bu yüzden Moody’s raporuna Türkiye piyasasının verdiği tepki sıfırdır.’’ dedi.

   

  Paylan’a, Kusura bakmayın…

  Türkiye ekonomisinin sağlam temelleriyle ve güçlü yapısıyla büyümeye devam ettiğini belirten Bakan Ağbal, ‘’Sayın Paylan, geçen sene 12 milyon dolar yabancı sermaye ülkemize geldi ve kusura bakmayın Moddy’s’in kendisi sonunda hikaye olacak.’’ şeklinde açıklama yaptı.

  1 300x300 - Moody's Raporuna Bakan Ağbal'dan Sert Tepki

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ