son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Balık Yağının Yararları

  Balık Yağının Yararları

  Balık Yağının Yararları

   

  1 20 300x216 - Balık Yağının Yararları

  Balık yağı insan vücudunda birçok işe yarayan ve bu işlerde de önemli destekleri olan bir ilaçtır. Hap şekilde kullanılan balık yağının aşağıdakiler gibi yararları vardır.

   

  1- Kalbi Korur

  Balık yağı hapı, hava kirliliğinde kalp üzerinde olumsuz etkilere sahip olan durumları ortadan kaldırarak kalbi korumaya yardımcı olmaktadır. 2012 yılında Amerika’da yapılan bir araştırma ile 4 kişiden 2 kişiye düzenli olarak balık yağı kullandırılır. Sonrasında ise her gün bu 4 kişi düzenli olarak kirli havaya maruz bırakılmıştır. Daha sonra ise bu kişilerden balık yağı kullanan kişilerin ikisinin bu hava kirliliği durumundan balık yağı kullanmayanlara göre daha az bir seviyede etkilendikleri görülmüştür.

   

  2- Kireçlenmelere Karşı Kemikleri Korur

  Bristol Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre kireçleme sorunu olan kişilerin omega-3 balık yağı kullanmaları durumunda bu kireçleme sorunundan yüzde 50 oranında kurtulacakları belirtilmiştir. Bristol Üniversitesi’nde genetik olarak kireçleme rahatsızlığı olan deney farelerinden balık yağı kullanan farelerde belli bir süre sonra kireçleme sorununun yüzde 50’ye düştüğü görülmüştür.

  2 11 300x141 - Balık Yağının Yararları

  3- Yaşlanma Belirtilerini Azaltır

  Balık yağı kişilerin hayatlarını olumlu yönde etkilemeye devam etmekle beraber yaşlanma belirtilerini de azaltmaktadır.

   

  4- Kemikleri Güçlendirir

  Balık yağının belli bir süre kullanımı sayesinde kemikleri güçlendirdiği görülmüştür. Kemikler için gerekli kalsiyum, D vitamini ve magnezyum eksikliğinde kullanılan balık yağı hapı sayesinde kemiklerde eksik olan güç yeniden kazanılmış olur.

  3 6 300x147 - Balık Yağının Yararları

  5- İnsanlarda Egzersiz Performansının Artmasına Yardımcı Olur

  Balık yağı, kas sıkıntısı çeken ve egzersiz yapmada sorun yaşayan kişiler tarafından kullanıldığında ve yine düzenli olarak egzersiz yapan kişilerde egzersiz performansını arttırmaya yardımcı olur. Aynı şekilde kas sentezi ve kas bozulması durumlarında da kullanılarak kas sıkıntılarını gidermeye yardımcı olur.

   

  1 300x300 - Balık Yağının Yararları

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ