son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Bal Hakkında Detaylı Bilgiler

  Bal Hakkında Detaylı Bilgiler

  Bal Hakkında Detaylı Bilgiler

   

  2 10 300x169 - Bal Hakkında Detaylı BilgilerBal tabiatın insanoğluna sunduğu en kıymetli hazinedir. Bal dünyadaki en faydalı besinlerden biri olarak bilinir. Asırlar boyu birçok hastalıkların tedavisinde kullanılan bal, Mısırlıların mumyalamada kullandıkları malzemelerden biri olmuştur. Ayrıca bal işlem talep etmeyen nadir besinlerden biridir.

   

   

   

  ​​Halis Bal İçeriği

  Halis ve temiz balın özelliği onun içeriğine göre değişir. Bal yüksek miktarda şeker içeren besindir. Ayrıca C, E, PP ve B vitamin grubuna ait vitaminlerle zengindir. Bal elma, limon, üzüm asitleri, kalsiyum, kalsiyum, çinko, demir, fosfor gibi mineraller de balın içeriğine dahildir. Hiçbir katkı maddesi kullanılmayan bal yüzyıllar boyunca bozulmadan kalabilir.

  1 19 300x225 - Bal Hakkında Detaylı Bilgiler

  ​​​​Bal Hakkında Detaylı Bilgiler

  Bal nerdeyse tüm organlara iyi gelecek besindir. Arılar tarafından çiçeklerden toplanan tozluklar arı peteklerinde işlem görerek bala dönüşür. Antibiyotik özelliğe sahip olduğundan hastalıklara karşı kullanılır. Bağışıklık sistemini güçlendirme, hastalıklara karşı vücut direncini artırma, metabolizmayı hızlandırma, kalp hastalıkları zamanı, yaraların iyileşmesi, kan değerinin iyileşmesi ve kanın temizlenmesi, yanık, enfeksiyon, mantar ve hastalıkları, mide hastalıkları, solunum yolu rahatsızlığı, uyku bozukluğu gibi onlarca rahatsızlıkta hızlı etki gösteren besindir bal.

  3 5 300x168 - Bal Hakkında Detaylı Bilgiler

  Bal Tüketimi

  Bal ister yiyeceklerde, isterse de normal halde tüketilebilir. Günlük 100 – 150 gram bal tüketimi yaşlanmağı geciktirir. Şekerli diyabet rahatsızlığı olan kişiler doktor tavsiyesi üzerine bal tüketebilir. Bal aşırı şeker içerdiği için alerji önlemek açısından günlük doz aşılmamalıdır.

  ​​​​​Bal içerdiği vitaminler sayesinde yaşlanmağa karşı etkili olan besindir. Bu nedenle güzellik amaçlı bal maskeleri kullanılır. Ölü deri hücrelerinden kurtulmak, kan dolaşımını hızlandırmak ve botoks etkisi için güzellik salonlarında bal yüz maskesi olarak tercih edilir. Bal arılar tarafından hazırlanan ve hazırlanması uzun süren besin olduğundan günümüzde satılan bal çeşitlerinin çoğu sahtedir.

   

   

  1 300x300 - Bal Hakkında Detaylı Bilgiler

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sevim dedi ki:

   Hakiki bal nerde… 10 şişeyi 70 liraya satıyor sahtekarlar

  BİR YORUM YAZ