son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Geniz Akıntısı Belirtileri ve Tedavisi

  Geniz Akıntısı Belirtileri ve Tedavisi

  Geniz Akıntısı Belirtileri ve Tedavisi

  3 300x225 - Geniz Akıntısı Belirtileri ve Tedavisi

  Geniz akıntısı, çocuk yetişkin herkeste görülebilen ve belirli hastalıkların habercisi olan bir belirtidir. Geniz akıntısı, kulak burun boğaz bölgesinde meydana gelen enfeksiyona bağlı olarak geniz adı verilen boğaz bölgesinde meydana gelen akıntılara verilen isimdir. Bu akıntıların neden olduğu en büyük etken soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlardır. Özellikle kış aylarında soğuk algınlığına bağlı olarak gribal enfeksiyonların sıkça görülmesi geniz akıntısı şikayetlerinin oldukça yaygın olarak görülmesine neden oluyor.

  Geniz akıntısı şikayetlerinde sadece soğuk algınlığı ya da gribal enfeksiyonlarda değil aynı zamanda farenjit gibi kulak burun ve boğaz hastalıklarında görülen belirtilerden birisidir. Geniz akıntısı sık sık tekrar eden kişilerin mutlaka bir kulak burun ve boğaz doktoruna başvurması gerekiyor. Doktorun yapacağı gerekli tahlil ve tetkikler ile kulak burun ve boğazda meydana gelen etkenlere bağlı olarak geniz akıntısı şikayetleri son buluyor.

  1 33 300x169 - Geniz Akıntısı Belirtileri ve Tedavisi

  Geniz Akıntısı Tedavisi

  Geniz akıntısı tedavisinde tıbbi anlamda kulak burun boğaz doktorunun gerekli tetkikleri neticesinde kullanılması gereken ilaçları önermesi ile tedavi süreci başlıyor. Verilen ilaçlar arasında yer alan ağız spreyi ile ağız ve boğaz bölgesinde mevcut olan bakterilerin etkisi hale getirilmesi hedefleniyor. Bu sayesinde kullanılan ilaçların etkisi ile de enfeksiyonların önüne geçilerek geniz akıntısı şikayetinden kurtulmak mümkün hale gelebiliyor.

   

  Geniz Akıntısı İçin Bitkisel Tedavi

  2 22 300x204 - Geniz Akıntısı Belirtileri ve TedavisiGeniz akıntısı şikayetleri için tıbbi müdahalenin yanı sıra bitkisel tedavi yöntemleri de uygulanabiliyor. Özellikle adaçayı gibi önemli bitkilerin kaynatılarak limon ile birlikte belirli aralıklar ile tüketilmesi kulak burun boğaz bölgesindeki ödem ve enfeksiyonun giderilmesi anlamına geliyor ki bu da geniz akıntısı şikayetlerinin son bulması anlamına geliyor. Bol bol su tüketimi de mevcut enfeksiyonların giderilmesinde oldukça etkilidir.

   

   

  1 300x300 - Geniz Akıntısı Belirtileri ve Tedavisi

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ