son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Her Derde Deva Amber Çiçeği Tohumu

  Her Derde Deva Amber Çiçeği Tohumu

  Her Derde Deva Amber Çiçeği Tohumu

   

  3 9 300x225 - Her Derde Deva Amber Çiçeği TohumuAmber çiçeğinin kökeni Hindistan ülkesinden gelmektedir. Hem tatlı hem de güzel bir çiçek olan amber çiçeği Amretta denilen bitki sayesinde oluştuğu biliniyor. Çok fazla uzayabilen bir bitki olan amber çiçeği Hicaz’da yetiştirilir. Ve kokusu güzel olan bir çiçektir. Rengi kahverengi olduğu gibi dikene benzer bir yapısı vardır. Aynı zamanda yemeklere tat vermek için de kullanılır fakat adı pek duyulmamıştır.

   

   

   

  Amber Çiçeğinin Faydaları

  Amber çiçeğinin çeşitli hastalıklara iyi geldiği biliniyor. Aynı zamanda gün içinde sıktığımız parfümlerin içinde de yer alır. Fakat tüm parfümlerde yer alır diyemeyiz. Üzerinizde bulunan halsizlik, depresyon hali gibi durumlarda bütün kötü enerjiyi çeker. Amber çiçeği ilk zamanlarda kahvelerde kullanıldığı bilinirdi fakat günümüzde hastalıklarda da kullanılmaya başlandığı gibi yarar da sağlamıştır.

  2.5 metre kadar uzayan bu çiçeğin tohumu kahverengi olsa da çiçeği sarı ve mor renklerde açar. Bir diğer önemli faydası ise toprakta bulunan magnezyumu depolamasıdır. Bayanlara gelecek olursak düzensiz olarak adet gören bayanlar amber çiçeği tohumu kullandıktan sonra adet zamanlarının düzene gireceğini rahatlıkla görebilirler. Çabuk kırılma özelliğine sahiptir. 6 gram denilecek kadar az içilmelidir. Sirke ve turmus ile karıştırıldığı zaman yaralara sürülmesi fayda gösterir. Ayrıca aromaterapi hastalarına doktorlar tarafından tavsiye edilir.

  2 2 300x264 - Her Derde Deva Amber Çiçeği Tohumu

  Amber Çiçeğinin Zararları

  Üstte de belirtildiği gibi 6 gram kadar içilmelidir. Çok fazla içilirse karaciğere zarar verme gibi bir durum meydana gelebilir. Gebe olan bayanlarda ve lohusalık döneminde olan annelerde kullanılması çok risklidir. Herkesin istediği zaman tüketmesi tavsiye edilemez. Çünkü bazı kişilerin bilmese de bu çiçeğe alerjisi olabiliyor. Uzman kontrolü altında gram derecesinde tüketilmelidir. Aksi taktirde yağlanmaya sebep olur.

   

  1 300x300 - Her Derde Deva Amber Çiçeği Tohumu

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ