son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Kilo vermek için, ünlülerin zayıflama uzmanından 20 basit kural

  Kilo vermek için, ünlülerin zayıflama uzmanından 20 basit kural

  Kilo vermek için, ünlülerin zayıflama uzmanından pratik öneriler

   

  ABD’nin reality programı “The Biggest Loser” da ‘’Sıskalık Kuralları’’ile bilinen ve aşırı kilolu insanları zayıflatan dünyaca ünlü fitness koçu Bob Harper’ın imzası taşımaktadır. Egzersiz yapmadan,  sağlıklı ve kalıcı olarak kilo vermek isteyen kişilerin uyması gereken 20 kural basit bir dille anlatılıyor.

  ‘’Sıskalık Kuralları’’ uygulamaya dayalı olup, bir aylık menü planı ile 90’nı üzerinde tarifler sayesinde pişirme yeme konusunda sağlıklı yöntemleri de öğretiyor.

  Bob Harper, buzdolabında bulunması gereken besinlerden; hafta sonu, hafta içi için yemek konusunda nasıl hazırlanacağına dair ipuçlarını veriyor.

   

  Mehmet Öz ve Oprah Winfrey tarafından gerekli olan destekleri aldı

  En çok izlenen reality programı “The Biggest Loser” 8 yıldır gösterdiği performans ile en fazla kilo verdirmeyi başaran takımın çalıştırıcısı Harper, ABD’nin ünlü doktoru Mehmet Öz ile talk-show sunucusu Oprah Winfreyin desteğini aldı. Harper, Hollywood çevresinde ünlülere öze antrenörlük yapıyor.

   

  Menüler cinsiyete göre farklılık gösteriyor

  Yazar Bob Harper’ın kitabının diğerlerinden farkı; kitapta verilen tariflerin cinsiyetlere uygun olarak verilmesi, erkek ve kadınlar için tariflerin değişkenlik göstermesidir. Harper bu konu ile ilgili açıklamasında  ‘’Kadın ile erkek metabolizması farklı olduğu için yiyeceklere vereceği tepkilerde farklı olmaktadır. Aynı miktarda yiyerek erkek ve kadının diyet uygulaması kesinlikle doğru olamaz.‘’ diyerek bir süre sonra diyetin hayat tarzına dönüşmesi içinde kadın ile erkeğin yemek miktarlarının farklı olması gerektiğini belirtiyor.

   

  1 300x300 - Kilo vermek için, ünlülerin zayıflama uzmanından 20 basit kural

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. münir asya dedi ki:

   yaz geliyor artık zayıflamak lazım. fakat sanırım biraz geç kaldık 🙂 neyse ya hayırlısı olsun, yiyende ölüyor yemeyende… hem göbek zengin gösterir derler.

  BİR YORUM YAZ