son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  İlaç Tedavisi ile Kısırlık Artık Sorun Olmayacak!

  İlaç Tedavisi ile Kısırlık Artık Sorun Olmayacak!

  İlaç Tedavisi ile Kısırlık Artık Sorun Olmayacak!

   

  1 35 300x225 - İlaç Tedavisi ile Kısırlık Artık Sorun Olmayacak!Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık spermi kadının yumurtasını döllemeye yetmeyen kişilerin bile çocuk sahibi olması mümkün hale gelmiştir. Bunun için ilk önce testisten biyopsi yardımı ile bir miktar sperm alınıyor ve bu şekilde tedaviye başlanıyor. Kısırlık çoğu zaman erkekten kaynaklı bir sorun olarak ortaya çıkan bir sağlık sorunudur.

  Erkeğin cinsel ilişki esnasında herhangi bir korunma amacı kullanmaması halinde bile sperminin kadının yumurtasını döllemeye yeterli olmaması kısırlık sorunun ortaya çıkmasına neden olan bir durumdur.

   

   

  Bu durum erkekte ya yeteri miktarda sperm üretilmemesinden ya da üretilen spermlerin çıkış kanalının tıkanık olmasından kaynaklanıyor olabilir. Bunun yanında kişide meydana gelen kısırlık daha önceden şiddete maruz kalmak ya da geçirilen herhangi bir hastalık sonucunda meydana gelmez. Ancak kişinin birçok kişi ile cinsel ilişkide bulunması halinde cinsel yolla bulaşan hastalıklardan kaynaklı olan sperm yollarının tıkanması söz konusu olabilir.

  2 24 300x92 - İlaç Tedavisi ile Kısırlık Artık Sorun Olmayacak!

  Kısırlığa İlaç Tedavisi ile Çözümü

  Öncelikle erkekten alınacak olan spermin yumurtayı döllemeye yeterli olup olmadığı araştırılmalıdır. Erkeklerde yumurtayı döllemek için spermin yetersiz kaldığı durumlarda ise yeteri kadar sperm oluşabilmesi için erkeklere ilaç tedavi uygulanır. Erkeklerde sonradan ya da doğuştan meydana gelen kısırlık tedavisi için en az bir yıl boyunca düzenli olarak tedavi görülmesi önemlidir. Kullanılan ilaçlar sonrasında spermin yeteri miktara ulaşıp ulaşmadığı düzenli aralıklarla takip edilmesi gereken bir durumdur.

  3 20 300x132 - İlaç Tedavisi ile Kısırlık Artık Sorun Olmayacak!

  İlaç Tedavisi İle Kısırlık Ortadan Kaldırılabilir

  İlaçla kısırlık tedavisi geçmişten bugüne gelen bir tedavi yöntemidir. Testislerden alınan spermler yumurtalar ile birleştirilir ve bu sayede yumurtanın döllenmesi ve hamileliğin gerçekleşmesi amaçlanır. Bu şekilde kısırlık sorunu yaşayan kişilerden alınan spermler sayesinde yüzde elli oranında başarı yakalanmıştır.

  1 300x300 - İlaç Tedavisi ile Kısırlık Artık Sorun Olmayacak!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ