son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Meditasyon ve yoga nasıl rahatlama sağlar?

  Meditasyon ve yoga nasıl rahatlama sağlar?

  Meditasyon ve yoga nasıl rahatlama sağlar?

   

  Stresle baş etmek için çoğumuz şeker, yağ ve tuz oranı yüksek gıdalardan tüketerek; mutlu olmaya çalışırız. ‘’Abur cubur’’ adı verilen, besin değeri düşük olan gıdalar stresli anlarda beynin zevk merkezini harekete geçirerek mutlu olmamızı sağlarlar.

   

  Acı gerçek farklıdır, şekerli ve yağlı besinler kısa süreliğine mutlu eder

  Şekerli ya da yağılı yiyecekler kendimizi mutlu ya da iyi hissetmemizi sağlarken; bu gıdaların tüketilmiş olması genel sağlık durumunu bozarken kilo almaya da destek olurlar. Bu nedenle stres ile başa çıkma yolu ‘’abur cubur’’ yemek olmamalı; bunun yerine meditasyon ya da yoga yapılmalıdır.

  Stres ve egzersiz rutinini düzenli devam ettirmek bazen zor gelebilir. Bu nedenle egzersiz alışkanlığını önce zihninize kazandırmalı sonra bedeninizi rahatlıkla yönlendirmeyi başarabilirsiniz. Yoga ve meditasyon yen konseptler olmamakla birlikte adaptasyon sorununuzu ve yeteneğinizi destekleyerek; zihninizi yatıştırabilir. Böylelikle abur cubur gibi gıdalardan mutluluk beklemenin önüne geçilebilir.

   

  Meditasyon dinginlik sağlarken, yogayla esneyebilirsiniz

  Sabah uyandığınızda ya da yorgun ve stresli bir günün sonunda yatmadan önce birkaç yoga hareketiyle zihninizi rahatlatabilir ve hayata pozitif bakabilirsiniz. Hayatın karmaşıklığından uzaklaşırken meditasyon sayesinde de zihninizi dinginleştirebilirsiniz.

  Hareketsiz duramazsanız koşarken veya yürürken meditasyon yapabilir, nefese odaklanarak zihninizi dinlendirebilirsiniz.

  1 300x300 - Meditasyon ve yoga nasıl rahatlama sağlar?

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ