son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Türk Kalp Vakfı ‘’Haftada en az iki kez mutlaka balık tüketin’’ uyarısı yaptı!

  Türk Kalp Vakfı ‘’Haftada en az iki kez mutlaka balık tüketin’’ uyarısı yaptı!

  Prof. Dr. Yıldız Tümerdem, “Balık, doğada bulunan en sağlıklı ve en güzel besin, içerisinde omega denilen madde balığı özel yapıyor. Bu maddeyi dışarıdan almaktansa besinlerden alacağız. Bu nedenle haftada en iki öğün sofranızda balık olmalı… Sağlıklı olarak uzun yaşamak için oltalarımızı alıp; balık tutup, balık yiyelim. ‘’ dedi.

  Türk Kalp Vakfı Başkanı Kenan Güven ve Prof. Dr. Yıldız Tümerdem, kalp sağlığının korunması için sağlıklı beslenmenin önemine vurgu yapılarak, kalp sağlığını korumak için en az haftada iki kez balık yenmesi gerektiği belirtildi.

   

  ‘’Kalbin için olta atın’’ etkinliği…

  Sarıyer Belediyesi ve Türk Kalp Vakfı Kalp Haftası kapsamında bu yıl ikinci kez düzenlenen ‘Kalbin İçin Olta At’ etkinli ile kalp sağlığına dikkat çekilmek amaçlandı.

  İkincisi düzenlenen etkinliğe Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Türk Kalp Vakfı Başkanı Kenan Güven ve Prof. Dr. Yıldız Tümerdem soğuk havaya rağmen katıldı.  Oltalar bu kez, kalp sağlığı için denizle buluştu.

  Konuşmaları sırasında tütün ve tütün mamullerinin kalp sağlığı için zararlı olduğunu belirten uzmanlar, alınacak basit önlemlerle sağlıklı ve uzun yaşamanın mümkün olduğunu belirtti. Kalp sağlığını koruma önemli olan spora da vurgu yapılırken; haftada iki kez balık yemenin kalp sağlığını koruduğu ifade edildi.

   

  Kalp hastalıklarından ölüm oranı fazla…

  Türk Kalp Vakfı Başkanı Kenan Güven, spor yapmanın kalp sağlığını olumlu etkilediğini belirterek ‘’ Bu düzenlenen etkinlik ile kalp sağlığına dikkatleri çekmek istedik. Bu etkinlikte kalp sağlığı için önemli bir aktivitedir. Kalp hastalıkları ölüm oranı dünyada en fazla olan hastalıklardandır. Ancak sağlıklı beslenme ve spor ile kontrol altına alınabilir hastalıktır.’’ açıklamalarında bulundu.

  1 300x300 - Türk Kalp Vakfı ‘’Haftada en az iki kez mutlaka balık tüketin’' uyarısı yaptı!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Berkan Yıldırım dedi ki:

   wordpress eklentileri hakkında bütün bilgilerin yanı sıra wordpress temaları hakkında da pek çok açıklama bulabilirsiniz. Bunun dışında wordpress giriş konusunda yetersiz olanlarda ilgili makaleleri okuyara kendilerini geliştirebilirler. Detaylı bilgiyi https://www.wpeklentileri.com adresinden bulabilirsiniz.

  2. burak dedi ki:

   Her hafta mutlaka 3 gün düzenli olarak balık yerim. Mangalda, kızartma, buğulama, fırında vs. hiç farketmez. Biz egeliyiz ve balık aşığıyız. Herkese öneriyorum, kesinlikle düzenli olarak balık tüketin.

  BİR YORUM YAZ