son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Yaban Mersininde Bulunan Antioksidan Potansiyeli ve Yararı

  Yaban Mersininde Bulunan Antioksidan Potansiyeli ve Yararı

  Yaban Mersininde Bulunan Antioksidan Potansiyeli ve Yararı

   

  1 38 300x200 - Yaban Mersininde Bulunan Antioksidan Potansiyeli ve YararıDoğada yararları bilinen yahut hala keşfedilmemiş olan milyonlarca bitki var. Kimi yörelerde mesi, ayı üzümü, cırtlık çileği, çalı çiçeği, mahabak, çera ve kaskanaka adları ile de bilinir. Yaban mersini, pek çok sayıda yararı kanıtlanmış olağanüstü niteliklere sahip onlarca bitkilerden yalnızca bir tanesidir. Yaban mersininde bulunmakta olan antioksidan, canlı organizmalardaki toksinleri atmaya yarayan madde onu başka bitkilerden ayıran en mühim hususların başında gelmektedir.

   

   

  Yaban Mersininin Yararları

  Hemoroit, varis, akciğer amfizemi, pıhtılaşma, damar sertlikleri, kalp krampları, kötü kolesterol, Alzheimer, romatizma ağrılar gibi hastalıklara sebep olan beyin, kalp ve damar kaynağından doğan sorunların tedavi edilmesinde kullanılmasının yanı sıra, yaban mersininde bulunan antioksidan potansiyeli sebebiyle mide ve göz hastalıklarına da ayrıca iyi geldiği bilinenler arasındadır. Yaban mersini kansere karşı vücudu koruyan enzimleri etkin hale getirici bir özelliğe sahiptir.

   

  Antioksidan Maddelerin Yararı

  Antioksidan maddeler, vücut tarafından üretilmekte olan ya da dışarıdan besinler yardımı ile hazır olarak alabileceğimiz (özellikle E ve C vitaminlerini bulunduran gıdalar), bedenimizdeki serbest radikallerin olası ihtimalli zararlarını önlemekte olan kimyasallardır. Bu radikallerin sebep olacağı hücre yıkımını azalttıkları için yaşlanma işaretlerini en aza indirirler. Başkaca hücreleri muhafaza ederek kanser riskini de azaltmaktadırlar.

  2 27 300x169 - Yaban Mersininde Bulunan Antioksidan Potansiyeli ve Yararı

  Yaban Mersini Tüketimi

  Yaban mersininde bulunan antioksidan etkisi göz ardı edilemez bir biçimde karşımıza çıkmaktadır. Başka rahatsızlıkların tedavi edilmesinde kullanılmak üzere isteğe bağlı olarak farklı türleri tüketilebilir. Yaban mersininde bulunan antioksidan potansiyeli yardımıyla taze kullanıldığı zaman kan temizlenir, tazesi bulunmadığı zamanlarda kurusu da aktarlardan kolayca temin edilerek tüketilebilir. Tercihinize göre meyve suyunu ya da çayını içebilir, pastalarınıza bile hoş koku aroma vermek maksadıyla bile kullanabilirsiniz.

  1 300x300 - Yaban Mersininde Bulunan Antioksidan Potansiyeli ve Yararı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ