son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Yürüyüş Ayakkabısı Seçimi ve Önemi

  Yürüyüş Ayakkabısı Seçimi ve Önemi

  Yürüyüş Ayakkabısı Seçimi ve Önemi

   

  2 26 300x187 - Yürüyüş Ayakkabısı Seçimi ve ÖnemiSağlıklı bir yaşam için çeşitli egzersizler sizin zinde, enerjik ve daha iyi hissetmenizi sağlaması açısından önemlidir. Bu sebeple hem formunuzu korumak hem de kendinizi daha iyi hissetmek ve sağlıklı bir yaşam sürdürmek için herkesin kolayca yapabileceği yürüyüşü tercih edebilirsiniz. Yapması kolay olduğu gibi vakit ayırması da bir o kadar kolay olacaktır sizin için. Yürüyüş sayesinde günlük yaşamınızın yoğunluğundan, işinizin stresinden, kötü enerji ve can sıkıcı durumlarda uzak moral ve motivasyonunuzu yükseltecek sizin için faydalı bir saat geçirebilirsiniz. Yürüyüşü hayatınızın içinde rutine oturttuğunuz takdirde pek çok sağlık sorunlarından nasıl kendinizi de koruduğunuzu muhakkak göreceksiniz.

   

  Yürüyüş Ayakkabısı Önemi

  Yürüyüş en kolay sporlardan olmasına rağmen uzun ve tempolu yürüyüşlerde kendinizi de rahatlıkla sakatlayacağınız bir spordur. Bu sebeple ayaklarınızın üzerine binen baskıyı azaltacaktır. Uzun saatler yürüme sonucu ayaklarınızda ağrı acı hissettirmeyecek, konforlu ve hafif bir yürüyüş ayakkabısı seçmek en mantıklısıdır. Normal spor ayakkabıları yürüyüşünüz için uygun olmayabilir. Kullanmaya başladıktan sonra da ayaklarınızın ağrımasından sporunuza devam edemeyebilirsiniz. Yürüyüş ayakkabıları yapısı gereği adımınızın yere basmasını esneterek uzun bir süre ayaklarınızda ağrı hissedilmemesi için özel olarak tasarlanmıştır.

   

  Yürüyüş Ayakkabısı Seçimi

  3 21 300x191 - Yürüyüş Ayakkabısı Seçimi ve ÖnemiAyakkabı ayağınıza uygun olmalı ne çok dar ayaklarınızı sıkacak kalıplar kullanın ne de ayak numaranızdan büyük alarak ayağınızın içinde oynamasına izin verin. Uygun desteği verebilecek esneklikte olmalı ve aynı zamanda ayağınızda düz taban gibi bir problem varsa ona uygun bir yürüyüş ayakkabısı modeli tercih edilmeli. Ayaklarımız yere bastığında ilk olarak topuk bölümü değeceği için topuk kısmı buna uygun desteği verebilmeli, ayaklarınız adım atarken büküldüğü için ön tarak kısmı yayılacaktır bu sebeple de tarak kısmı hafif geniş olan ayakkabılar alınmalıdır. Bunun yanı sıra topuğu yüksek olmayan ve kumaşı itibariyle rahatlıkla nefes alabilecek bir ayakkabı satın alabilirsiniz.

  1 300x300 - Yürüyüş Ayakkabısı Seçimi ve Önemi

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sevim dedi ki:

   Ayakkabıya verilen paraya acimayacaksin. Ayakkabı kaliteli ve sağlıklı olacak

  BİR YORUM YAZ