son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Sergev Lavrov: “Derhal O Bölgeden Çekilin!”

  Sergev Lavrov: “Derhal O Bölgeden Çekilin!”

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergev Lavrov, Amerika’nın, Suriye’nin güney kısmında bulunan El Tanf‘taki askeri birliklerini derhal bu bölgeden çekmesi gerektiğini vurguladı.

  Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, “Amerika, PYD‘yi kullanarak Suriye‘yi bölmeye çalışıyor. Amerika’yı ateşle oynamamaya çapırıyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.

  Sergev Lavrov, Rusya’nın başkenti Moskova‘da Valday Tartışma Kulübü tarafından organize edilen “Rusya, Ortadoğu’da, bütün sahnelerde rol sahibi” isimli panelde Suriye’deki son hadiseleri tartıştılar.

  Sergev Lavrov, konuşma esnasında terör örgütü PYD destekçisi birine, organizasyonda propaganda yapmamasını önerdi, “Kürtlerin, jeopolitik çıkarları maksadı ile kullanılmasını yanlış buluyoruz.” dedi.

  Amerika Birleşik Devleti’nin Suriye’nin güneyinde bulunan güçlerini de bir an evvel çekmesi gerektiğini söyleyen Sergev Lavrov, “Amerika’nın El Tanf civarında kurduğu güvenlik alanında bir adet mülteci kampı yer alıyor ve bu mülteci kampının yeni teröristlerin yetiştirilmesi için faaliyet gösterdiğini biliyoruz. Bu alanın bir an evvel kapatılması gerekmekte ve bu kampa insani yardımların getirilmesine müsaade edilmeli.” şeklinde konuştu.

   

  “TÜRKİYE’NİN ENDİŞELERİ ANLAŞILABİLİR”

  2 66 300x168 - Sergev Lavrov: “Derhal O Bölgeden Çekilin!”

  Organizasyonun soru cevap bölümünde konuşan İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Amerika’nın Suriye’de gerçekleştirdiği adımlara yönelik Türkiye’nin duyduğu endişelerini çok daha iyi anlıyoruz.

  Zarif, Amerika’nın Suriye’de amaçsız adımlar attığını söyleyerek, “Amerika, Suriye’de amaçsız bir şekilde jeoekonomik ve jeopolitik kararlar alıyor. Ayrıca ne yazık ki, kürt nüfusunun bir bölümünü de çıkarları için kullanıyor. Bu yüzden Amerika’nın Suriye’de gerçekleştirdiği işlere bakarak Türkiye’nin endişesi haklı bir durum.” şeklinde konuştu.

   

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ