Soy Ağacı Sisteminden Sonra Yeni Hizmet: Şehit Sorgulama - 7/24 Haber | Son Dakika Haberler - 7/24 Haber | Son Dakika Haberler son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Soy Ağacı Sisteminden Sonra Yeni Hizmet: Şehit Sorgulama

  Soy Ağacı Sisteminden Sonra Yeni Hizmet: Şehit Sorgulama

  Geçtiğimiz günlerde memleketimizin gündemini çokça meşgul eden ve en nihayetinde problemsiz bir şekilde hizmete açılan Alt-Üst Soy Ağacı öğrenme hizmetinin akabinde artık yeni bir hizmet olan Şehit Sorgulama ile artık geçmiş dönemde şehit olan yakınlarınızı öğrenebileceksiniz.

  Millî Savunma Bakanlığı tarafından hizmete sunulan Şehit Sorgulama sayfası ile, bütün ailenizde daha evvel şehit akrabalarınızın var olup olmadığını öğrenebiliyorsunuz. Yani Millî Savunma Bakanlığı’nın sistemi yoğunluktan kilitlenene kadar öğrenebiliyordunuz ancak şu sıralar aşırı istek sonrası Millî Savunma Bakanlığı’nın internet sitesine bile ulaşım sağlanmıyor.

  Hangi dönemden itibaren

  2 58 300x157 - Soy Ağacı Sisteminden Sonra Yeni Hizmet: Şehit Sorgulama

  Şehit soy ağacı sistemi yeniden aktif olduğunda, Osmanlı’nın yıkılış zamanından şu ana dek herhangi bir savaşta şehit olan akrabalarınızı öğrenebileceksiniz. Millî Savunma Bakanlığı’nın Şehit Tespit Projesi kapsamında 1853 Kırım Savaşı, 1877-1878 Osmanlı Rus Savaşı, 1897 Osmanlı Yunan Savaşı ve 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’na kadar olan dönemde şehit olan yakınlarınızı öğrenilebileceksiniz.

  Siz de bu muhteşem uygulamaya giriş yapmak istiyorsanız, Milli Savunma Üniversitesi’nin internet sitesine girmek sureti ile erişimi deneyebilirsiniz. Bizler bu haberi hazırlarken daha Millî Savunma Bakanlığı’nın internet sitesine giriş yapılamıyordu ve sisteme girenler “Hizmet iyileştirme çalışmaları sebebiyle sorgulama sayfası geçici olarak kapatılmıştır.” bilgilendirmesini alıyorlar.” Tüm bunlar ile beraber mevcut teknik problemler iyileştirildikten sonra Şehit soy ağacı sorgulama sayfası tekrar bizlere hizmet vermeye devam edecektir. Şu an sistemde iyileştirme çalışmaları yapıldığı için ne yazık ki şu sıralar bu hizmetten kısa bir süreliğine faydalanamıyoruz.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ