son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  2018 YKS Sınavı ne zaman yapılacak?

  2018 YKS Sınavı ne zaman yapılacak?

  2018 YKS Sınavı ne zaman yapılacak?

   Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından erken seçim tarihinin 24 Haziran 2018 olarak açıklanması ile birlikte binlerce üniversite sınavına girecek öğrenci ve velilerinin kafaları karıştı.

  24 Haziran’da seçimin yapılması durumunda, 23-24 Haziran 2018 üniversite sınav giriş tarihinin ne olacağı merak uyandırdı. Binlerce öğrenci tarafından sınav tarihi sorgulanmaya başlandı.

  Beklenen açıklama YÖK tarafından yapıldı. Yapılan açıklama sonucunda Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan erken seçim tarihiyle YSK sınav tarihinin aynı güne denk gelmesi nedeniyle Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) erteleneceği belirtildi.

  YÖK, YKS tarihini açıkladı

  YÖK, YKS tarihini değiştirdiklerini açıkladı. Yapılan açıklamada ‘’ Erken seçim tarihinin 24 Haziran 2018’de açıklanması üzerine, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) aynı tarihe denk gelmesi üzerine, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) olarak YKS’nin 30 Haziran ve 01 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılmasına karar verildi.’’ ifadelerine yer verdi.

  ÖSYM, YKS hesaplama nasıl yapılır, baraj puanı kaç konuları nelerdir?

  YGS yerine getirilen YKS başvuruları ÖSYM tarafından alındı.  YKS sınavı hakkında merak edilenleri haberimizde derledik. YGS yerine getirilen üniversite giriş sınavı adı altında YKS ve TYT, haziran ayının son günü yapılacak. YGS kapsamında Türkçe, Matematik, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri testlerinden sorumlu olan öğrenciler 160 sorudan sorumlu iken adaylar şimdi iki oturuma katılacak ve ilk oturumda temel yeterlilik dikkate alınacak. 2018 YKS sınav barajı ve 2 buçuk milyon öğrencinin gireceği sınav baraj puanı TYT için 150, AYT için 180 olarak belirlendi. Barajı geçebilmek için öğrenciler TYT bölümünden en az 15 net, AYT’den barajı geçmek için 20 net yapmaları gerekiyor.

  1 300x300 - 2018 YKS Sınavı ne zaman yapılacak?

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ