son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  5 bin 555 kişi aynı anda yaptıkları çalışma ile rekora imza attı!

  5 bin 555 kişi aynı anda yaptıkları çalışma ile rekora imza attı!

  5 bin 555 kişi aynı anda yaptıkları çalışma ile rekora imza attı!

   

  Samsun’un Tekkeköy Belediyesi, 5 bin 555 kişi ile birlikte düzenlediği organizasyon kapsamında kent meydanında aynı anda kitap 5 bin 555 kişi kitap okudu.

  Dördüncüsü düzenlenen “1 Kitap 1 Hayat Projesi” kapsamında “Geleneksel Tekkeköy Kitap Okuyor Şenliği” içerisinde 5 bin 555 kişinin Tekkeköy Meydanı’nda aynı anda kitap okuması sonucu gerçekleşti. Kitap okuma konusunda farkındalık yaratma adına düzenlenen etkinlikte öğrenciler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Dördüncü yılında katılım sayısı nedeniyle etkinlik bir rekor kırmış oldu.

   

  ‘’Tekkeköy’de yaşayan vatandaşlarımızla gurur duyuyoruz’’

  Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Biz, Tekkeköy’de yaşamını sürdüren vatandaşlarımızın hepsiyle gurur duyuyoruz. Bugün ki etkinlikte çok anlamlı oldu. Toplam 5 bin 555 kişiyle ilçe meydanında kitap okuma şenliği düzenlendik ve böylece yeni bir rekor kırıldı. Dördüncü kez yapılan etkinliğimizin asıl amacı ’Tüm Türkiye’ye mesaj vermek’ olup, ikinci amaç ise ilçe nüfusunun 10’da 1’i gibi bir sayıdaki katılımla bir rekora imza atarak farkındalık yaratmaktı. Katılan bütün çocuklarımızı ödüllendirdik ve her gün en az günlük 1 saat aileleri kitap okumalarını istedik. Veli olarak, çocuklarımızdan öğreneceğimiz çok şey var ve bunlardan bir tanesi bize yanlış öğretilen tarihimizi doğru olarak öğrenmektir. Bugün vatandaşlarımızın desteğiyle çocuklarımız sayesinde kırdığımız rekordan dolayı gurur duyuyoruz. Kitap okuma alışkanlığına dikkat çekebildiysek ne mutlu bize… ‘’ diyerek başarılarını kutladı.

  1 300x300 - 5 bin 555 kişi aynı anda yaptıkları çalışma ile rekora imza attı!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ