son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  ABD’den flaş açıklama: Çıkan haberler asılsız ve yanlıştır

  ABD’den flaş açıklama: Çıkan haberler asılsız ve yanlıştır

  ABD’den flaş açıklama: Çıkan haberler asılsız ve yanlıştır

  CENTCOM, ABD’nin Katar El Udeyd ve İncirlik hava üslerinden ayrılacağına dair çıkan haberlerin asılsız ve yanlış olduğunu, gerçeği yansıtmadığını bildirdi. 

  ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM)  resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak, ‘’ABD, Kadar’da bulunan El Udeyd Hava Üssü’nden ya da Türkiye’deki İncirlik Üssü’nden ayrılmıyor. Çıkan haberler asılsız ve yanlıştır.’’ İfadelerini kullanarak, konu ile ilgili açıklamada bulundu.

  Aynı zaman diliminde AFCENT resmi Twitter hesabından paylaşım yaparak ‘’ ABD, Türkiye’deki ve Katar’daki üslerinden ayrılıyor haberlerinin gerçeklik payı sıfırdır.’’ dedi.

  ABD Merkez Hava Kuvvetleri Komutanlığı AFCENT paylaşımına şu ifadelerle devam etti:

  ‘’Böyle bir ortak güvenlik kaygıları bulunan gerektiren bir zamanda, birlikte çalışmamız gerekiyor ve çıkan asılsız haberler nedeniyle bölge ortakları arasında güvensizlik ve ayrılık besleniyor.’’

  Son haftalarda ABD’nin İncirlik Üssü’ndeki muharip kuvvetleri…

  Son haftalarda ABD’nin İncirlik Üssü’ndeki muharip kuvvetleri çektiği dillendiriliyordu. Aynı zamanda Katar’da bulunan El Udeyd Hava Üssü’nde bulunan asker sayısının azaltıldığı ve haberlerin ortaya çıkması ile birlikte ABD’nin iki üsten de tümüyle çekileceği haberleri ortaya atılmıştı.

  Pentagon, Amerika Birleşik Devletlerinin DEAŞ’ı yok etmek için sürdürdüğü operasyonların azaldığını belirtti. Bu sebepten dolayı Afganistan’da Taliban karşıtı operasyonların artması sonucu bazı kuvvetlerin Afganistan’a destek ve takviye amaçlı gönderildiğini açıkladı.

  Pentagon (ABD Savunma Bakanlığı), Türkiye’deki İncirlik Üssü’nden ABD’nin çekileceği haberlerini yalanlamış ve kesin bir dille çekilme gibi bir durumun olmadığını belirtmişti.

   

  1 300x300 - ABD'den flaş açıklama: Çıkan haberler asılsız ve yanlıştır

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ