son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Açık Arttırmada Araba Fiyatına Tavuklar Görücüye Çıktı

  Açık Arttırmada Araba Fiyatına Tavuklar Görücüye Çıktı

  Açık Arttırmada Araba Fiyatına Tavuklar Görücüye Çıktı

  Kocaeli’ne bağlı Körfez ilçesinde, tavuklar açık arttırmaya çıktı. Gerçekleştirilen açık arttırma sonrası tavuklar, 200 TL ile 10 bin lira arasında alıcılarını buldu. 10 farklı türü bulunan tavuklar açık artırma sırasında görenleri şaşkına çevirdi. İlçedeki bir salonda gerçekleştirilen açık arttırmayı, Körfez Tavuklar Derneği gerçekleştirdi. Açık arttırma da satışa sunulan tavuklar, Türkiye’nin birçok farklı noktasından getirildi. 10 türde tavuk sergi halinde izleyenlere sunuldu.

  Tavukların sahipleri tarafından 200 TL ile 10 bin TL arası fiyat konuldu. Başlangıç fiyatı üzerinden açık arttırma yapılan tavukların renk, boy ve tüyleri herkesin dikkatini çekti.

  Yapılan etkinlik sonrası Dernek Başkanı Ceyhun Yüksel şu açıklamalarda bulundu;
  “İlçemizde bugün bir açılış organizasyonu düzenledik. Bu organizasyon için birçok farklı şehirden cins tavuklar geldi. Düşük fiyatlarda tavuklar 200-300 TL arasında değişirken, cins tavuklarda ise bu fiyat en az bin liradan başlayıp 10 bin liraya kadar çıkabiliyor. En pahalı tavuk türü olarak şuan Küpeli Araucanalar ve Brahmalar çeşidi var. Bu tavuklar bir hobi neticesinde beslenmiş tavuklar. Bu organizasyonların daha da sıklaşması için elimizden geleni yapacağız.  Umuyoruz ki daha iyi şeyler olacak” dedi.

  Sergiye gelen vatandaşlar, bu işi sevdiklerini ve izlemekten keyif aldıklarını belirterek öte yandan “herkesin yapmak isteyeceği ve yapabileceği şey olmadığını vurgulayan vatandaşlar, öncelikle hayvan sevgisi olan bir insan olunması lazım”  diye belirtti.

  1 300x300 - Açık Arttırmada Araba Fiyatına Tavuklar Görücüye Çıktı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. sakine dedi ki:

   Yemin ediyorum sapıklık bu, onca para bir tavuğa verilir mi? İstediğiniz kadar hobi mobi deyin. Alt tarafı bir tavuk, kesip yemeye kalksan doymazsın bile 🙂

  BİR YORUM YAZ