son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Afrin Halkı Şehri Terk Ediyor

  Afrin Halkı Şehri Terk Ediyor

  Afrin’de terör örgütünün baskısından bunalan halk şehri terk ediyor!

  afrin halki 300x237 - Afrin Halkı Şehri Terk Ediyor

   

  Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan Zeytin Dalı Harekatı ile, teröristlerden temizlenmesi amaçlanan ve etrafı kuşatılan Afrin şehri ile etrafındaki köylerde yaşayan sivil insanlar, terör örgütün baskılarından ve zulmünden bıkıp köylerini ve şehri terk ediyor. Reuters ajansının kentten göç eden sivillerin fotoğraflarını tüm dünya ile paylaştı.

  Türk Silahlı Kuvvetleri 20 Ocak’ta sınır güvenliğinin sağlanması ve Afrin şehir merkezinin teröristlerden arındırmak amacıyla Zeytin Dalı Operasyonunu başlattı. Operasyon kapsamında Özgür Suriye Ordusu ile TSK mensupları, kırsalda bulunan köylerdeki güvenliği sağladıktan sonra, dün itibariyle Afrin şehir merkezinin dört tarafını da kuşattı.

   

  Afrin Tamamen Kuşatıldı

   

  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin operasyonlarından sonra terör örgütünün kontrolünde olan köylerde, sivil insanlar örgütün baskıları ve olası savaş durumundan uzaklaşmak için güvenli noktalara göç ettiler. TSK ve ÖSO mensuplarının Afrin şehrini dört bir taraftan kuşatmasıyla beraber hem köydeki insanlar hem de şehir merkezinde bulunan aileler, alabildikleri kadar eşyaları alıp şehri terk etmeye başladı. Otomobil, kamyonet ne bulurlarsa faydalanmaya çalışan halk, bu fırtına öncesi sessizlikten yararlanarak şehri ediyor. Araçları olmayan aileler ise yürüyerek şehri terk etmeye başladı ve Azez sınırına doğru yöneldiler.

   

  Afrin Halkı, TSK Kontrolündeki Azez’e Geliyor

   

  Afrin şehir merkezi ve köylerinden kaçan siviller, kendilerini daha güvende hissettikleri için Azez’de bulunan tanıdıklarının yanına geldiler. Azez’e ulaşan sivillerden alınan duyumlara göre, Afrin’de terör örgütünün baskılarından bıktıkları için buraya geldiklerini söylediler. Aynı zamanda terör örgütü PYD’nin, Afrin’den göç edenlere izin vermediği de aktarıldı.

   

  1 300x300 - Afrin Halkı Şehri Terk Ediyor

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ