son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Afrin’e Destek Konvoyu! Komutan Gözyaşlarına Hakim Olamadı

  Afrin’e Destek Konvoyu! Komutan Gözyaşlarına Hakim Olamadı

  2 57 300x168 - Afrin’e Destek Konvoyu! Komutan Gözyaşlarına Hakim Olamadı

  Afrin’e Destek Konvoyu! Komutan Gözyaşlarına Hakim Olamadı

  Adıyaman’dan hareket eden bin araçlık konvoy, Suriye’nin Afrin bölgesine gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak için hareket etti. Destek konvoyunda bulunan bir vatandaşın ağlaması üzerine, komutan yanına gelerek sarıldı ve birlikte ağladılar.

   

  Afrin’e destek konvoyu… Bin araç

  Türkiye Toplu Taşıma İşverenler Sendikası (TTTİS) Adıyaman Şube Başkanlığı tarafınca organize edilen konvoya, büyük destek geldi. Taşıma firmalarının yanı sıra vatandaşlarında destek vermesi üzerine, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne moral ve motivasyon olması sebebiyle bin kişilik araç konvoyu oluşturuldu. Adıyaman’ın Sakarya Caddesi’nde toplanan kalabalık, büyük bir coşku ile konvoya katıldı.

  Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’na destek için oluşturulan konvoya Yarbay Vedat Kültür, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mücahit Alkıran ve Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar ile birçok sivil toplum kuruluşlarının temsilcisi katıldı.

  1 73 300x200 - Afrin’e Destek Konvoyu! Komutan Gözyaşlarına Hakim Olamadı

  Konvoy öncesinde duygu dolu anlar

  Konvoy öncesi komutanların yanına giderek gözyaşı döken Mehmet Can, ‘’Yolunuz açık olsun. Bu vatan sizlere minnettardır’’ dedi.

  Mehmet Can’ın bu sözleri üzerine yanına gelen İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mücahit Alkıran, ‘’Askerlerimiz sizlerin verdiği manevi güç ve destek ile orada destan yazmakta’’ dedi.

  Yarbay Vedat Kültür, gözyaşlarına hakim olamayan Mehmet Can’a sarılarak birlikte ağladılar. Çevredekilerinde gözyaşlarına hakim olamaması üzerine duygu dolu anlar yaşandı. Mehmet Can, ‘’Beni de yanınızda götürün. Bir kurşunda o şerefsizlere ben sıkayım’’ dedi. Bu sözlerin üzerine Komutan Yarbay Vedat Kültür, vatandaşın yanına gelerek alnından öptü.

   

  Konvoy, askerlerimize manevi güç verecek

  Türkiye Toplu Taşıma İşverenler Sendikası (TTTİS) Adıyaman Şube Başkanı Mahmut Bektaş, açıklama yaptı. TSK tarafından düzenlenen Zeytin Dalı Harekatına destek vermek için bu organizasyonu yaptıklarını belirterek, ‘’Düzenlediğimiz bu konvoy, askerlerimize inşallah manevi açıdan güç verecektir. Bin taneden fazla araç ile konvoyu oluşturuyoruz’’ diye belirtti.

   

   

   

  1 300x300 - Afrin’e Destek Konvoyu! Komutan Gözyaşlarına Hakim Olamadı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ