son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Bedelli Askerlik ile İlgili Açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Geldi

  Bedelli Askerlik ile İlgili Açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Geldi

  Bedelli Askerlik ile İlgili Açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Geldi

  Milyonlarca asker adayı günlerdir bedelli askerlik açıklamasını bekliyordu ve hükümet tarafından bir açıklama geldi. Başbakan Binali Yıldırım’ın önceki günlerde yaptığı açıklamalar sonrası birçok asker adayı heyecan içine girdi. Binali Yıldırım’ın ardından bir açıklama daha yapan Fikri Işık ile beraber asker adayları iyiden iyiye sonucu beklemek için gözünü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a çevirdi ve beklenen oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bedelli askerlik ile ilgili açıklama geldi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güney Kore ve Özbekistan ziyaretlerine gitmeden önce gazetecilerin sorularına yanıt vererek önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan’a sorulan bedelli askerlik ne olacak sorusuna da değindi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, bedelli askerliğin şu an da hükümetin gündeminde olmadığını belirtti. Öte yandan yürütülen Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarına değinerek, “Şehit ve gazilerimiz oluyorken böyle bir şeyin söz konusu olması saygısızlık olur” dedi. Ayrıca böyle bir durumda istismarların da ortaya çıkabileceğini söyledi. Seçimler bittikten ve başkanlık sistemine geçiş dönemi hallolduktan sonra bu konunun tekrar masaya yatırılarak düşünülebileceğini ve gerekenlerin yapılacağını söyleyen  Cumhurbaşkanı  Erdoğan, şu an için böyle bir şeyin söz konusu dahi olmadığının da altını çizdi. Bu açıklama sonrası bedelli askerlik ile ilgili soru ve düşünceler netlik kazanarak yanıt buldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamaları, çoğu vatandaş tarafından yerinde ve doğru bir karar olarak destek gördü.

  1 300x300 - Bedelli Askerlik ile İlgili Açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Geldi

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. mehmet dedi ki:

   Büyük bir hevesle bedelli askerliği bekliyoruz. Umarım en kısa zamanda çıkacaktır. Hükümetimizden Allah razı olsun.

  2. demir dedi ki:

   hadi inşallah yakın zamanda gelir. ordumuz zaten profesyonelleşti artık zorunlu askerlik olmamasından yanayım.

  3. zekeriya dedi ki:

   Aylardır bedelli askerliği bekliyorum. İnşallah hükümetimiz en kısa zamanda konuyla ilgili olarak gereken çalışmaları yapacaktır. Buna inancım tam.

  BİR YORUM YAZ