son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Biyometrik Fotoğraf Kullanımı

  Biyometrik Fotoğraf Kullanımı

  Biyometrik Fotoğraf Kullanımı

  Biyometrik fotoğraf çözünürlüğü çok yüksek olan ehliyet, pasaport gibi resmî belgelerde kullanılan bir fotoğraf türüdür. Biyometrik fotoğraf nedir belli standartları olan vesikalık fotoğraf demektir. Bu standart ICAO tarafından belirlenmiş olup uygun fotoğraf makineleri ile çekilen fotoğraflardır. Biyometrik fotoğraf hakkında merak ettiğiniz her bilgiyi biyometrikfotografnedir.com sitemizde bulabilirsiniz. Sitemize üye olarak yabancı ülke ziyaretlerinde istenen pasaport ve biyometrik fotoğrafları hakkında her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Biyometrik fotoğraf ve özellikleri, standartları, fiyatları, biyometrik foto ile alınan resmî belgeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Biyometrik Fotoğraf Nasıl Olmalıdır?

  Belli standartları olan biyometrik fotoğraf arka planı desensiz ve beyaz olmalıdır. Biyometrik fotoğrafta amaç kişinin yüz hatlarının ve kimliğinin belli olmasıdır. Şapka, gözlük gibi aksesuarlar olmamalı, yüz net bir şekilde çıkmalıdır. Kadınlar makyaj yapabilir ama makyaj yüz hatlarını değiştirecek şekilde olmamalıdır. Fotoğrafta mimik kullanılmamalı, gözler net şekilde çıkmalıdır. Fotoğraflara photoshop uygulanmamalıdır, aksi halde yurtdışı gezilerinizde büyük sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Hemen hemen her yerde biyometrik fotoğraf çekimi yapılmaktadır.

  Biyometrik Fotoğraf Ölçüleri Nedir?

  Biyometrik fotoğraf 50 mm x 60 mm standartlarında çekilen vesikalık fotoğraf demektir. Bu standartlar değişmez. Resmi belgelerde kullanılan biyometrik fotoğraf çekilirken baş dik bir şekilde yüz net görünür ve ortada çekilmelidir.

  Biyometrik Fotoğraf Çektirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Genellikle resmî belgelerde kullanılan biyometrik fotoğraf çekimi için sade ve net yüz hatları olmalıdır. Çene ucundan saçların bitimine kadar olan bölge net bir şekilde görülmelidir. Baş örtüsü var ise yüzü kapatmamalıdır. Gözlük ile çekimlerde dereceli gözlükler yansımama yapmamalı ve Güneş gözlüğü kullanılmamalıdır. Yüzde leke var ise lekeleri kapatacak şekilde makyaj yapılmamalı, eğer yapılacaksa soft renkler tercih edilmelidir.

  Saçlar yüze dökülmemeli ve alın açık bir şekilde görülmelidir, oldukça sade ve net olmanız gerekmektedir. Biyometrik fotoğraf hakkında merak ettiğiniz her bilgiyi sitemizden öğrenebilirsiniz. Sürekli güncelleme yapan ve yenilenen sitemiz yepyeni bilgiler ve haberler bulmanızın mümkündür. Önerileriniz için sitemize üye olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her türlü kişisel bilgileriniz bizim tarafımızdan koruma altına alınmıştır.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ