son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Bu haber memur olmak isteyenleri ilgilendiriyor

  Bu haber memur olmak isteyenleri ilgilendiriyor

  Bu haber memur olmak isteyenleri ilgilendiriyor

  ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer tarafından açıklama yapıldı ve KPSS başvurularında ücret artışının olmayacağı belirtti. Özer ‘’KPSS, ÖSYM tarafından yapılan en yüksek katılıma sahip sınav ve KPSS başvuru ücretleri 2017 yılı ile aynı olacak, artış yok.’’ dedi.

  KPSS başvuru ücretinde artış yok

  AA muhabirine açıklama yapan Özer, başvuruların KPSS Lisans için bugün itibarıyla başladığını hatırlatarak; 21 Mayıs’a kadar başvuruların devam edeceğini ve geç başvurunun 6 Haziran olduğunu söyledi.

  KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi’nin tüm adaylar için zorunlu olduğunu ve 22 Temmuz 2018 Pazar günü sabah oturumunda bu bölümün yapılacağını ifade etti. Anı gün öğleden sonra oturumunda Eğitim Bilimleri Testi’nin yapılacağını ve 28-29 Temmuz 2018 tarihlerinde de Alan Bilgisi Testleri’nin ile 5 Ağustos 2018’de de Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi’nin (ÖABT) uygulanacağını belirtti.

  Sınav başvuru ücretlerinde de artış yapılmadığını belirten Özer ‘’ KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür için başvuru ücreti 60TL, Eğitim Bilimleri ve ÖABT sınav başvuru ücretlerinin 60’ar TL ve alan bilgisi sınav başvuru ücretlerinin ise 40’ar TL olarak aynı kaldı. ‘’ ifadeleri ile başvuru ücretlerinin değişmediğini belirtti.

  E-YDS sınavları, ÖABT kapsamında değerlendirilebilecek

  ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Özer, ÖABT kapsamında bazı yabancı dillerde sınavı yapılmayan alanlar için öğretmen atamalarında, 2018 İlkbahar dönemi ve e-YDS sonuçlarının değerlendirilmesi ile oluşturulan KPSS puan türünün dikkate alınacağı belirtti. Özer ‘’ÖSYM’nin bu yıl ilk kez Almanca, Arapça, Fransızca ve Rusça sınavları elektronik ortamlarda uygulanacak ve e-YDS sonuçları Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi kapsamında değerlendirmeye alınacak.’’ dedi.

  1 300x300 - Bu haber memur olmak isteyenleri ilgilendiriyor

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ