son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Bunu Yapanlar Artık Memur Olamayacak!

  Bunu Yapanlar Artık Memur Olamayacak!

  Bu Şuçları İşleyenler Memur Olamayacak

   2 4 300x168 - Bunu Yapanlar Artık Memur Olamayacak!

  Şiddet suçu işleyenler, çocuk ve kadın istismarcılarına karşı bundan sonra memurluk yolu kapanıyor. Hazırlanmakta olan yeni torba yasada bahsi edilen bu suçları işleyenler bundan böyle kamu personeli, asker ve polis olamayacak.

  Son zamanlarda yükselen kadın ve çocuk istismarcılarına karşı hükümet, yeni bir yasa ile bu suçu işleyenlere karşı devlet kapısını kapatıyor. Altı adet bakanlığın ortak olarak çalıştığı bu suçları işleyen kişilere karşı önleyici tedbirler almak ve mevcut cezaları arttırmak amaçlanıyor. Bu durum ile alakalı düzenleme önümüzdeki hafta içerisinde Meclis’e getirilmesi planlanıyor.

  Cezalar ile alakalı çalışmalar hız kesmeden sürerken, çok mühim başka bir konu üzerinde de çalışılıyor. Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ liderliğinde toplanıldı. Bu toplantıda kamu personellerine yönelik alınacak tedbirler üzerine konuşuldu. Bu toplantıya Maliye, Aile, Çalışma bakanlarının temsilcileri katıldı.

  Alınmış olan bu karar ile taciz ve cinsel istismar suçu ile beraber kadına yönelik suç işleyenlerde artık kamu kuruluşlarına giremeyecek. Bu yasal düzenleme önümüzdeki günlerde Meclis’e getirilmesi ön görülüyor.

  Devlet Memurları Yasasına Ekleniyor

  399 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve 657 sayılı Devlet Memurları, 2802 Hakim ve Savcılar ve 926 sayılı TSK Personeli Yasası’na eklenecek olan bu suçlar, artık belirtilen bu kurumlara giriş yapamayacak. Bahsi geçen bu suçları işleyen sözleşmeli memur, memur, taşeron ve işçi gibi hiçbir kamu kurumuna giremeyecek. Aynı zamanda Emniyet Ve Türk Silahlı Kuvvetlerine de giremeyecekler.

   

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ