son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Caretta caretta denize atılan olta iğnesini yutarak öldü

  Caretta caretta denize atılan olta iğnesini yutarak öldü

  Caretta caretta olta iğnesi yüzünden öldü

  5 216x300 - Caretta caretta denize atılan olta iğnesini yutarak öldü

  Bodrum’da bitik bir vaziyette karaya vuran caretta caretta, denize atılan olta iğnesi yüzünden kurtarılamadı.

  Olay bugün sabah sularında yaşandı. Bodrum Turgutreis Mahallesi Günbatımı Plajı’na yürüyüş yapmak için çıkan evli, 3 çocuk babası Faruk Kiseli (42) denizde hareket eden bir cisim gördü. Dikkatli baktığında bunun caretta caretta olduğunu fark etti. Kısa bir zaman sonra 45 kg ağırlığında ve 60 cm boyundaki caretta caretta karaya vurdu. Faruk Kiseli, canlının yuttuğu 6 cm’lik olta iğnesini uzun çabalarına rağmen çıkartamadı.

  4 300x248 - Caretta caretta denize atılan olta iğnesini yutarak öldü

  Yardım istedi ancak kurtarılamadı

  Kiseli, yardım için Bodrum Belediyesi Zabıta ekiplerini aradı. Ancak caretta caretta kısa bir zaman sonra öldü. Olayla ilgili tutanak tutan zabıta ekipleri, Bodrum Belediye Temizlik ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekip, caretta carettayı gömmek için plajdan çıkardı.

  Faruk Kiseli yaptığı açıklamada, caretta carettanın çok bitkin bir halde olduğunu ve karaya çok zor çıkabildiğini söyledi. ‘’Caretta caretta olta iğnesi yutmuş. Hayvanın ağzında silikondan yapılmış bir misina vardı. Misina öyle kuvvetliydi ki 200-250 kg’lık bir balığı çok rahat çekebilirdi. Zavallı hayvanın bunu dişleri ile kesip çıkartması imkansızdı. Yüksek bir olasılıkla tekne ile balık avı yapan birisinin oltasına takıldı. Balıkçı da hayvanı kurtarmak yerine, oltayı kesip kolay yolu seçti. Böylece caretta caretta da kaderine terk edildi. Balıkçı bu şekilde yapmasa, iğneyi çıkartsa ya da hayvanı tekneye alıp buralara getirse, gerekli müdahalelerin ardından kurtarılırdı. Caretta carettanın karaya çıktığında çok yorgun bir haldeydi. Elimizden gelen her şeyi yaptık ama buna rağmen hayvanı kurtarmayı başaramadım. Bu yapılan tam bir vicdansızlık örneğidir’’ diye belirtti.

  1 2 201x300 - Caretta caretta denize atılan olta iğnesini yutarak öldü 2 5 300x185 - Caretta caretta denize atılan olta iğnesini yutarak öldü

   

   

  1 300x300 - Caretta caretta denize atılan olta iğnesini yutarak öldü

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sevim dedi ki:

   O olay denize kim attıysa lanet olsun ona

  BİR YORUM YAZ