son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Çekmeköy Çocuk Sokağı Açıldı

  Çekmeköy Çocuk Sokağı Açıldı

  Çekmeköy Çocuk Sokağı Açıldı

  Çekmeköy belediyesi Çekmeköy çocuk sokağı açtı. 23 Nisan’da açılan bu sokakta çocuklar, aileleri ile beraber doyasıya eğlendi.

  Çekmeköy Belediyesinin düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğinde Mimar Sinan Mahallesi Görkem Sokak’a gelen çocuklar sokakta eğlenceli vakitler geçirdi. Sokak 17 gün boyunca açık kalacak. Çocuk sokağında; misket, topaç, basketbol, satranç ve benzeri birçok oyun ve etkinlikler mevcut.

  Mimar Sinan Mahallesi’nde yapılan etkinliğe Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve AK Parti İlçe Başkanı Salih Kırıcı da katıldı. Bunların yanı sıra belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve yüzlerce vatandaşta etkinlikte yerlerini aldı.

  Renkli görüntüler oluşan etkinlikte Çekmeköy belediye başkanı Poyraz, misafirleri selamladı. Poyraz, “Bizler tabi İstanbul’da doğduk, büyüdük. Büyüdüğümüz mahalleler, sokaklar bunu sokaklar gibiydi. İşte Cihangir’de, Beyoğlu’nda sek sek, misket ve top oynayarak çocukluğumuzu ve gençliğimizi yaşadık. Ama şimdiki nesil maalesef nüfus kalabalığından dolayı aileleri bazen dışarı bile çıkarmak istemiyor. Çünkü insanın aklına bir sürü şey geliyor. Bir şey olur mu? Acaba nerde kaldı? Neden gelmedi gibi tereddütte bulunuyorlar. Bunun sonucunda da çocukları evlere tıkadık. Tıkamakla da kalmayıp her birine telefon, bilgisayar vb. şeyler vererek adete hayattan soğuttuk. Evde oturun ne yaparsınız yapın yeter ki çıkmayın dedik. Ve artık çıkın desek de çıkmayacak hele geldiler. Çocukların sokağı bilmesi ve görmesi şart’’ şeklinde konuştu.

  1 300x300 - Çekmeköy Çocuk Sokağı Açıldı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ