son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Çiftlik Bank’ın Kurucusu Mehmet Aydın’ın Eski Eşi Detaylarını Anlattı

  Çiftlik Bank’ın Kurucusu Mehmet Aydın’ın Eski Eşi Detaylarını Anlattı

  Çiftlik Bank’ın Kurucusu Mehmet Aydın’ın Eski Eşi Detaylarını Anlattı

  Mehmet Aydın’ın eski eşi Sıla Soysal, Çiftlik Bank sisteminin detaylarını anlattı. Soysal, ‘’16 yaşındaki bir çocuk ilk kez para yatırdı ve başlangıçta yatan paraları günübirlik yedi. Daha sonradan yeni katılanın parası ile eski katılanın parası ödenerek devam ediliyordu.’’ dedi.

  Mehmet Aydin’in Eski Esi 1 300x190 - Çiftlik Bank'ın Kurucusu Mehmet Aydın’ın Eski Eşi Detaylarını Anlattı

  Mehmet Aydın, sırra kadem bastı

  25 yaşındaki Mehmet Aydın, sanal hayvan sattığı ‘’Çiftlik Bank’’ ile yüksek kar vaadiyle internet üzerinden 511 milyon TL 80 bin kişi üzerinden topladı ve sırra kadem bastı. Aydın ve Çiftlik Bank hakkında başlatılan soruşturma Geyve ve İnegöl Cumhuriyet başsavcılıkları tarafından sürdürülüyor. Soruşturma kapsamında yönetim kurulu üyesi Cafer Çolak ile şirket sahibi Mehmet Aydın’ın eski eşi Sıla Soysal Geyve’deki soruşturma kapsamında gözaltına alınmış ve dün ‘’nitelikli dolandırıcılık’’ suçundan tutuklandılar. Hamza T. Adlı bir kişi daha gözaltına alınmıştı ve tutuklanma kararı verildi. Mehmet Aydın’a ait tesis ve hayvanlar ile şirkete tedbir konuldu.

   

  Mehmet, paraları başta günlük harcıyordu

  Saadet zincirine ait olan bütün detayları eski eş Sıla Soysal’ın anlattığı ortaya çıktı. İlk tanıştıkları zaman eşi Mehmet Aydın’ın maddi durumunun iyi olmadığını belirten Soysal ‘’2016 yılında Çiftlik Bank’ı bir yazılım programcısı arkadaşıyla kurdular ama kişiyi tanımıyorum. İlk andan itibaren bildiğim kadarıyla çok kişi yatırım yapmış, hatta 16 yaşındaki bir çocuk 4 bin TL olarak ilk yatırımı yapmış ve şirket olmadığı için paralar Mehmet’in kişisel hesabına yatırılıyordu. Benimde şahit olduğum günlük bir anda 30 bin TL yatırım yapanlar oldu. Aldığı paraları başta günlük olarak harcıyordu.’’ Dedi.

  Mehmet Aydin’in Eski Esi 2 300x139 - Çiftlik Bank'ın Kurucusu Mehmet Aydın’ın Eski Eşi Detaylarını Anlattı

  2 ay günü birlik harcadı ve Bursa’da ofis kiraladı

  Soysal iki ay boyunca günlük paraları harcadığını belirterek ‘’Sanal alınan hayvanların gerçekten alınacağı söylüyordu ve Bursa’da ofis kiralayarak, fason olarak yaptırdığı sucukları ya da satın alınan yumurtaları ‘’Çiftlik Bank’’ üretimi olarak satıyordu. Yeni katılanın parası eski üyelere vererek; oyuncalara da başta ödeme yapıyordu. Mehmet Aydın’ın benim hesaplarımı kullanarak para kaçırdığına dair bilgi sahibi değilim.’’ dedi.

   

  40 milyon TL’lik mavi yumurtaya nasıl geçiş yapıldı

  Mehmet Aydın’ın eşinin hesabına 1,7 milyon TL para aktarıp, Uruguay’a kaçtığı iddia edilmişti. Sakarya ilinin Taraklı İlçesi’nde Çiftlik Bank Mavi Yumurta Damızlık Tesisleri açılışında dört ay önce konuşan Aydın, Dünya’nın en büyük ve sağlıklı damızlık tesislerini kurduklarını, yıllık 40 milyon mavi yumurta üretiminin tesislerde sağlanabilmesinin en büyük hedefleri olduğunu, Türkiye ekonomisine böylelikle yıllık 5,4 milyar TL katkı sağlayacaklarını söylemişti.

  Mehmet Aydın daha önceden bulaşıkçılık yaptığı iddia edildi. Yusuf Sabahyıldız, Ekim 2013 yılında Mehmet Aydın’ın kendi işletmelerinde bulaşıkçılık yaptığını fakat aralık ayında ayrıldığını belirtti. Sabahyıldız ‘’ Mehmet çok garibandı ve güler yüzlü, temiz bir gençti. İlk başta işe terliklerle geliyordu ve üzülüp yardım ettik. Ev kirasını bile arkadaşları arasında topladı ve öyle ödeyebildi. İçine kapanıktı ve böyle bir işe nasıl girdiğine dair akıl sır erdiremiyorum.’’ dedi.

   

  1 300x300 - Çiftlik Bank'ın Kurucusu Mehmet Aydın’ın Eski Eşi Detaylarını Anlattı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ