son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Emrah Serbes’e Özendi Ama Arkadaşını Unuttu!

  Emrah Serbes’e Özendi Ama Arkadaşını Unuttu!

  Emrah Serbes’e Özendi Ama Arkadaşını Unuttu!

   alkollu arac 1 300x169 - Emrah Serbes'e Özendi Ama Arkadaşını Unuttu!

  Selçuk Cömert, alkollü araç kullanırken bir kişinin ölümüne neden oldu ve yazar Emrah Serbes’ten esinlenerek yerine önce çalışanı geçirdi fakat 30 saat sonra teslim oldu. Alkol tespiti yapılamayan Cömert için 22 yıl hapis cezası isteniyor.

  Selçuk Cömert, bir restoranda müdür olarak çalışıyor. 30 Ekim 2017 tarihinde yaptığı kaza sonucu sabaha karşı 1 kişinin ölümüne ve 7 kişinin yaralanmasına sebep oldu. Daha sonra yanında çalışan Soner Ö.’yü direksiyona geçirip kendisi kaçtı. Alkollü olması nedeniyle sadece maddi hasarlı kaza yaptığını düşünen Cömert, gerçeği öğrenince gidip yaptıklarını anlatarak 30 saat sonra teslim oldu. Teslim olduktan sonra tutuklanan Cömert için ‘’bilinçli taksirle adam öldürmek’’ ile dava açılırken, müdürünün isteği üzerine direksiyona geçen Soner Ö. için de ‘’suçu üstlenmekten’’ dava açıldı.

   

  Hem hızlıydı hem de alkollü

  İsrafil Ç. olay sırasında araçta idi ve ifadesinde,  aracı kullanan kişinin Selçuk Cömert olduğunu söyleyerek ‘’Çok hızlı kullanıyordu ve alkollüydü.’’ dedi. Selçuk Cömert’in kardeşi de arabayı ağabeyinin kullanıldığı ama alkol konusunda bilgisi olmadığını söyledi. Soner Ö. ise ifadesinde ‘’ Fark etmeden su birikintisine girdi, kontrolü kaybedip araçlara vurdu. Cömert ise ifadesinde yol kenarındaki araçların dörtlülerinin yanmadığını ifade etti.

  Savcı, Cömert ile ilgili alkol raporunun alınamaması ve araçta inceleme yapılamadığını ama tanıkların ifadesine göre aracı kullanan kişi olduğu ve alkollü olduğu kanaatine varıldığını belirtti. Suçu üstlenen Soner Ö.’ye 2 yıl hapis cezası istenirken, Selçuk Cömert için 4.5 yıldan 22 yıla kadar hapis cezası istendi. Mahkeme iddianameyi kabul etti.

  “Emrah Serbest senaryosunun tekrarı” davasının görülmesine ileri ki günlerde başlanacak.

  1 300x300 - Emrah Serbes'e Özendi Ama Arkadaşını Unuttu!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ