son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Hobi Olarak Başladı Ama Siparişlere Yetişemiyor

  Hobi Olarak Başladı Ama Siparişlere Yetişemiyor

  Olarak Başladı Ama Siparişlere Yetişemiyor

   Hobi 300x168 - Hobi Olarak Başladı Ama Siparişlere Yetişemiyor

  Zihinsel engelliler öğretmeni olarak görev yapan ve Balıkesir’de yaşayan Melike Kiriş, taş süsleme çalışmalarını hobi olarak yapıyordu ve sosyal medya üzerinden paylaşınca fazlaca ilgi gördü. Bunun üzerine ülkemizin dört yanından sipariş almaya başlayan Kiriş, evinde atölye kurarak, hobisinden kazanç sağlamaya başladı.

   

  Çizdiği resimlere taşlarla hayat verdi

  Özel bir rehabilitasyon merkezinde görev yapan ve 36 yaşında olup, 2 çocuk annesi olan Kiriş, 2017 yılının yaz ayında gittiği tatilde deniz kenarında taşları toplamaya başladı. Topladığı taşlara resim çizip, boyarken; çizdiği resimlere hayat verdi. Yaptığı çalışmaları sosyal medya hesabında paylaşırken; hobi olarak yaptığı çalışmalardan aldığı siparişler üzerine kazanç sağlamaya başladı.

  Melike Kiriş, ‘’Denizdeki güzel taşları görünce bunları acaba nasıl değerlendirebilirim diye düşündüm ve sonra fırça ile kalemi elime alıp resimler çizmeye başladım. Taşlara resimler çizip, boyadım ve derken bu taşlardan tablolar yaptım. Hediye olarak arkadaşlarıma yaparken, şu an sipariş olarak yaptığım çalışmalarımda var.’’ şeklinde açıklama yaptı.Zihinsel engelliler

   

  Siparişlerini sosyal medya üzerinden alıyor

  Hazırladığı çalışmalarını sosyal medyada paylaştığını ve bunun üzerine eserlerinin fazlasıyla ilgi gördüğünü belirten Melike Kiriş ‘’ Bir ay önce sosyal medya hesabı açarak çalışmalarımı paylaşmaya başladım ve ciddi anlamda çok ilgi gördü ve sipariş talepleri oluştu. Ben taş boyama adı verilen çalışmayı taşlara can verme olarak tanımlıyorum ve değişik eserler ortaya çıkıyor. İnsanlara değişik gelen tanımlamam ve eserlerimden dolayı sipariş almaya devam ediyorum.’’ dedi.

  Ürünlerini tek taş olursa 40 TL’den başlayan fiyatlarla sattığını belirten Kiriş, tablo ve özel siparişler için işin zorluk derecesine göre fiyat belirliyorum. Bazı ürünlerin 4-5 saatte ortaya çıktığını söylerken bazılarının yapımının 2-3 gün sürdüğünü belirtiyor.  Kiriş, ürünleri arasında masa lambaları, tablolar ve süs eşyaları olduğunu belirtiyor.

   

  1 300x300 - Hobi Olarak Başladı Ama Siparişlere Yetişemiyor

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ