son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Hükümetten İlk Adım! Adnan Oktar’ın Sonu Geliyor

  Hükümetten İlk Adım! Adnan Oktar’ın Sonu Geliyor

  İnternet üzerinden yayıncılık yapanlar ile alakalı oluşturulacak düzenleme ile alakalı bilgi aktaran Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, RTÜK tarafından konulan kuralları yok sayması durumunda A9 televizyon kanalının ve bununla beraber Adnan Oktar adlı kişinin de tamamen yayın hayatının biteceğini söyledi.

  Hükümet kanadının internet üstünden yayın yapanlara karşı, RTÜK gözetimi getiren uygulamasının, TBMM’deki çalışmaları hız kesmeden sürmekte. Uygulamaya göre internet üzerinden gerçekleştirilen her tür yayın için izin alma şartı gerekecek. Tüm yayınlar buna Adnan Oktar da dahil RTÜK’ün gözetimi altında yayın hayatını sürdürecek. Politikalara aykırı yayınlar, mahkeme kararı ile durdurulacak.

  1 71 300x141 - Hükümetten İlk Adım! Adnan Oktar'ın Sonu Geliyor

  MUHALEFET YİNE KARŞI ÇIKTI

  Muhalefet partileri, gerçekleşecek olan bu uygulama ile Blu TV, Netflix gibi abonelik sayesinde yayın hayatını sürdüren bu platformların dışında, pek çok yerel, bağımsız haber kanallarını da kötü etkileyeceğini, bu yapılanın sansür olduğunu açıkladılar.

  “HÜKÜMETİN KEYFİYETİNE BIRAKILIYOR”

  CHP’nin İzmir Milletvekili olan Musa Çam, bu husus ile ilgili şu açıklamaları yaptı: “İnternet üzerinden yayın yapmayı isteyen lisanslı kanallar yayınlarını sürdürebilmek için RTÜK’ten ayrı bir lisans almak mecburiyeti altına sokuluyor. Lisans sahibi olmayan ya da lisansı fesh edilen kanalların yayınları, sulh ceza mahkemesi tarafından kapatılabilecek. RTÜK‘ün kapatma talebini sulh ceza mahkemesi yirmi dört saat içerisinde duruşmaya lüzum olmadan karar verebilecek. Bu uygulama ile yayın, iktidarın keyfine bırakılmıştır.”

  “ABONELİKLE İZLENEBİLEN SİTELER…”

  Abonelik ile iş yapan yayın platformlarının bu denetime tabi olup olmayacağı yönündeki soruya ise Fikri Işık, “Abonelik ile seyredilebilen yayın siteleri ile alakalı komisyon çalışacak ve nihai karar verilecek.

   

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ