son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  İstanbul Yeni Havaalanı, 51 İli Geride Bırakacak Bir Rekora İmza Atıyor!

  İstanbul Yeni Havaalanı, 51 İli Geride Bırakacak Bir Rekora İmza Atıyor!

  istanbul Yeni Havaalani 1 300x168 - İstanbul Yeni Havaalanı, 51 İli Geride Bırakacak Bir Rekora İmza Atıyor!

  İstanbul Yeni Havaalanı, 51 İli Geride Bırakacak Bir Rekora İmza Atıyor!

  İstanbul Yeni Havaalanı, 51 ilde bulunan havaalanında bulunan polis sayısından daha fazla bir sayı ile güvenlik önlemlerini artırıyor. İstanbul Yeni Havaalanı’nda polis sayısının 1850 olması planlanıyor. İstanbul Yeni Havaalanı 29 Ekim 2018 yılında ilk etabı faaliyete gireceği için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

  Havaalanının %80’i tamamlanmış ve biniş banko montajları ile çalışmalar devam ediyor. Havaalanı başlangıç için 100 bin kişiye hizmet ederken, bittiği zaman 225 bin kişiye hizmet verecek.  İGA Güvenlik Hizmetleri A. Ş’ye bağlı 3 bin 500 özel güvenlik personeli çalışacak ve polis sayısı ile de en fazla sayıya sahip olacak. 7,5 ay sonra tarifeli uçuş trafiğinin sonlandırılacağı Atatürk Havaalanı’nda 850 polis görev yapıyor.

  Pasaport polisi bile bir ilden daha fazla sayıda

  İstanbul Yeni Havaalanı’nda 150 havayolu şirketine 350’den fazla uçuş imkânı sağlanacak ve pasaport banko sayısı 228 olacak ve bu bankolarda vardiyalı olarak 750 pasaport polisi görev yapacak. 90 milyon yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak havaalanı, 51 ilde bulunan havaalanına göre güvenlik açısından sayıca fazla olacak.

  istanbul Yeni Havaalani 2 300x188 - İstanbul Yeni Havaalanı, 51 İli Geride Bırakacak Bir Rekora İmza Atıyor!

  Güvenlikle ilgili tüm zamanların rekor başvurusu yapıldı

  İstanbul Yeni Havaalanı için güvenlik görevlisi iş ilanlarına devam ediliyor. İş ilanı başvuru sayısı 10 bini geçerken tüm zamanlar içerisinde yapılan en yüksek sayıda başvuru olarak rekor kırdığı belirtildi. İstanbul Yeni Havalimanı’nda görev yapacak 3 bin 500 güvenlik görevlisi ilanına yoğun ilgi gösteriliyor.

  Aynı zamanda havadaki operasyonel faaliyetlerin yürütülmesine yönelik Hava Trafik Kontrolörlerine de gerekli eğitimler verildi.

  1 300x300 - İstanbul Yeni Havaalanı, 51 İli Geride Bırakacak Bir Rekora İmza Atıyor!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ