son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Kadınlar Günü’ne Saatler Kala Yine Kadın Cinayeti

  Kadınlar Günü’ne Saatler Kala Yine Kadın Cinayeti

  Kadınlar Günü’ne Saatler Kala Yine Kadın Cinayeti

   Kadin Cinayeti 1 300x169 - Kadınlar Günü'ne Saatler Kala Yine Kadın Cinayeti

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne saatler kala 4 kadın ozanımızdan biri ne yazık ki cinayete kurban gitti.

  Sivaslı Halk Ozanı ve şair Ayten Gülçınar, Türkiye’yi temsil etmek için UNESCO’dan davet almıştı. Gülçınar, nişanlısının oğlu tarafından silahlı saldırıya uğrayarak yaşamını yitirdi.

   

  8 Mart’a saatler kala cinayete kurban gitti

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne çok az bir zaman kalmışken, bir kadın daha cinayete kurban gitti. Sosyal medyada büyük bir yankı uyandıran kadın cinayetinin mağduru, Türkiye’de sadece 4 kadın ozandan bir tanesi olan Ayten Gülçınar, aldığı UNESCO daveti üzerine oldukça heyecanlıydı.

   

  Gülçınar, Ankara’da toprağa verilecek

  Ozan ve şair Ayten Gülçınar’ın cenazesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Ankara Sincan Cimsit Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

   

  Tehditler 1 yıldır devam ediyordu

  Ayten Gülçınar, uzun süredir Hüseyin B. tarafından bir yıldır tehdit ediliyordu. Tehdit nedeniyle mahkemeden çağrı üzerine, koruma kararı çıkartıldı. Fakat olay günü için Gülçınar ve Halil B. çifti polis koruma talebinde bulunmamıştı. Fahrettin Gencer yaptığı açıklamada, annesi Ayten Gülçınar ile Halil B’nin evlenmesine, başta Halil B’nin oğlu Hüseyin B. olmak üzere bütün çocuklarının karşı çıktığını, evlenme isteklerine sıcak bakmalarının nedeninin, mirası bölmek istememelerinin olduğunu belirtti. Bu yüzden kendisi ve annesinin Hüseyin B. tarafından bir yıldır tehdit edildiğini ileri sürdü.

  1 300x300 - Kadınlar Günü'ne Saatler Kala Yine Kadın Cinayeti

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ