son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Keşif yapmak için hakim teleferikle köye ulaştı

  Keşif yapmak için hakim teleferikle köye ulaştı

  Keşif yapmak için hakim teleferikle köye ulaştı

  Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Sarp Şenbaşlar, Artvin’in Yusufeli ilçesinde bulunan köye ulaşmak için teleferiğe binmek zorunda kaldı. Yolu olmayan ve baraj inşaatı nedeniyle sular altında kalacak olması nedeniyle Çoruh Nehri üzerine kurulu ilkel ‘’varangel’’ adı verilen teleferik kabinine binerek ulaşabildi.

  Çoruh Nehri üzerinde yapılan baraj, köyleri su altında bırakacak

  270 metre yüksekliğinde, Türkiye’nin en yüksek, dünyanın üçüncü yüksek barajı olarak yapımı süren Yusufeli Barajı; ilçe merkezi ile 4 köyün birkaç yıl sonra sular altında kalmasına neden olacak. İlçede Çoruh Nehri üzerinde yapılan baraj projesi nedeniyle kamulaştırma çalışmaları yapılıyor.

  Kamulaştırma çalışmaları kapsamında hakim…

  Kamulaştırma çalışmaları nedeniyle Yusufeli Adliyesi Asliye Hukuk Mahkemesi’nden birkaç kişilik heyet Kınalıçam’a gitti.  Hakim Sarp Şenbaşlar, yolu olmayan köyde bulunan eve gitmek için 50 metre uzunluğunda ve 25 metre yüksekliğinde ilkel teleferiğe binerek ulaştı.

  Arazi keşfi yapmak için giden hakim, işlerini bitirdikten sonra aynı teleferik ile geri döndü. Tehlikeli teleferik yolculuğunu Hakim Sarp Şenbaşlar cep telefonu ile görüntüledi.

  1 300x300 - Keşif yapmak için hakim teleferikle köye ulaştı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ