son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Mahkemede Takım Elbise Giyen Tacizciye Önce İndirim, Sonra Erteleme, Ardından Tahliye…

  Mahkemede Takım Elbise Giyen Tacizciye Önce İndirim, Sonra Erteleme, Ardından Tahliye…

  1 11 300x168 - Mahkemede Takım Elbise Giyen Tacizciye Önce İndirim, Sonra Erteleme, Ardından Tahliye…

  Ankara’da otobüsten indikten sonra evinin önüne geldiğinde, kendisini takip eden şahısın saldırısına uğrayan genç kadın sosyal medyadan çağrı yaptı. ‘’Tacizcimi Arıyorum’’ yazarak, şahsın bulunmasını sağladı. T.C’nin davasında dün karar açıklandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın üst sınırdan ceza verilsin talebine rağmen mahkeme, tutuklu yargılanan sanığa en alt sınırdan ceza verdi. Bununla yetinilmeyerek cezasında indirim yapıldı ve ardından cezası ertelendi. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu temsilcisi Ayşen Ece Kavas basın açıklamasında açıklamalarda bulundu. ‘’Sanık yine her zamanki gibi takım elbisesi ile geldi ve pişmanım dedi. Arkasından indirimler uygulandı’’ ifadelerini kullandı.

  2 1 300x164 - Mahkemede Takım Elbise Giyen Tacizciye Önce İndirim, Sonra Erteleme, Ardından Tahliye…

  Takım Elbise Giyerek İyi Halden İndirim ve Tahliye

  Ankara 30. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dün davanın karar duruşması yapıldı ve hiç beklenilmeyen bir sonuç çıktı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatlarının en üst sınırdan ceza alması taleplerine rağmen mahkeme, en düşük sınırdan ceza verdi. Basit cinsel saldırı suçundan hakkında dava açılan sanığa mahkeme 2 yıl ceza verdi. Verilen bu cezada takdir indirimi yapan mahkeme heyeti, cezayı 1 yıl 8 aya düşürdü. Artından ‘’hükmün açıklanmasının geriye bırakılması’’ kararı aldı. Böylelikle sanığın almış olduğu 1 yıl 8 aylık cezada 5 seneliğine ertelenerek, tahliye edildi.

  Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun temsilcisi Ayşen Ece Kavas basın açıklaması yaptı. ‘’Sanık her zamanki gibi takım elbise ile gelerek pişmanım dedi. Bu tip davalarda indirimler uygulandığı sürece, bu alçak saldırılar devam edecek. Sanığın tahliye edilmesi, şiddetin önünü açmıştır.’’ diye belirtti.

   

   

   

  1 300x300 - Mahkemede Takım Elbise Giyen Tacizciye Önce İndirim, Sonra Erteleme, Ardından Tahliye…

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. can dedi ki:

   Türk Ceza Kanunu’nun baştan aşağı yenilenmesi lazım. Mahkemelerde ki şu iyi hal indirimi denilen olayın da kaldırılması lazım. TCK artık çağımızın suçlarına caydırıcılık sağlayamıyor muhakkak yenilik şart

  BİR YORUM YAZ