son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  NATO Tatbikatındaki Skandalı Ortaya Çıkaran Ebru Binbaşı’ya Önemli Görev

  NATO Tatbikatındaki Skandalı Ortaya Çıkaran Ebru Binbaşı’ya Önemli Görev

  NATO Tatbikatındaki Skandalı Ortaya Çıkaran Ebru Binbaşı’ya Önemli Görev

   NATO tatbikati 1 300x186 - NATO Tatbikatındaki Skandalı Ortaya Çıkaran Ebru Binbaşı'ya Önemli Görev

  NATO’nun Trident Javelin adlı Norveç’te düzenlediği komuta kontrol amaçlı tatbikatta Atatürk ile Erdoğan’ı hedef haline getiren skandal, Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt tarafından ortaya çıkarılmıştı. Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt, artık Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Genel Sekreterliği’nde görev yapacak.

  8-17 Kasım 2017 tarihleri arasında Norveç’te yapılan NATO tatbikatında Atatürk ve Erdoğan ile ilgili skandalı ortaya çıkaran Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt terfi ettirildi.

   

  NATO PERSONELİ GÖREVDEN ALINMIŞTI

  NATO’nun Norveç’te geçtiğimiz yıl yaptığı ‘Trident Javelin-2017‘ tatbikatında ilginç ve bir o kadar inanılmaz bir skandal yaşandı. Tatbikat sırasında, düşman liderler arasında gösterilen Mustafa Kemal Atatürk ve sahte bir hesapta düşman ile iş birlikçi gösterilen Recep Tayyip Erdoğan NATO yetkililerinin özür dilemesine neden oldu. Türkiye skandal yüzünden tatbikattan çekilerek sert tepki verdi. Skandalın nedeni olan Norveç ordusu personeli görevden alınırken; skandalı ortaya çıkaranın, Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt olduğu anlaşıldı. Bozkurt, bu çirkin hadiseyi fark edip ilk olarak askeri teamüller içinde kişisel olarak tepkisini gösterdi. Daha sonra ise kendisini bu göreve seçen Tümgeneral Cihat Yağcı’ya durumu aktardı. Devletin zirvesi de skandal durum hakkında bilgilendirildi.

   

  FETO Mağduru Binbaşı Bozkurt

  Bozkurt’un hayatına bakıldığında hem başarı hem de mağduriyet bir arada bulunuyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda subay iken; İstanbul Casusluk Davası’nda yargılandı. Bu yargılama sonucunda 5 sene hapis cezasına çarptırılmıştır. Tutuksuz yargılanan Bozkurt, bu sürede zorunlu Almanya’da yaşadı ve kumpas ortaya çıkınca Yargıtay tarafından beraat edilince görevine döndü.

  CASA uçaklarında Türkiye’nin ilk TATKO subayı olan Deniz Binbaşı Bozkurt, en son başarısı olan NATO tatbikat skandalını ortaya çıkarmasında gösterdiği başarısından dolayı terfi ettirildi.

  1 300x300 - NATO Tatbikatındaki Skandalı Ortaya Çıkaran Ebru Binbaşı'ya Önemli Görev

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ