son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Sahte Profesör Bursa’da Yakalandı!

  Sahte Profesör Bursa’da Yakalandı!

  Sahte Profesör Bursa’da Yakalandı!

  1 102 300x169 - Sahte Profesör Bursa'da Yakalandı!3 50 300x169 - Sahte Profesör Bursa'da Yakalandı!  2 83 300x200 - Sahte Profesör Bursa'da Yakalandı!

  Bursa’da konuşma bozukluğu ve kekemelik sorunu yaşayarak, hayatlarında sorun yaşayan insanların duygularını kullanan Emre Nuri Korkut, profesör unvanını kullanarak, bir hastanın ihbarı üzerine mahkeme çıkarılıp serbest bırakılmıştı. Korkut aleyhine itirazda bulunan savcılığın talebi nedeniyle, mahkemece tekrar tutuklandı.

   

  Serbest Bırakılan Sahte Profesör Nihayet Tutuklandı

  Bursa’da profesör kimliği adı altında kekeme ve konuşma problemi olan hastalarla iletişime geçerek; tedavi edeceğini söyleyip, hastaların hayal tacirliğini yapan kişi, bir hastanın şikâyeti üzerine polis tarafından göz altına alındı.

  Azerbaycan Üniversitesi mezunu ve Pennsylvania Üniversitesi’nde de ‘’Kekemelik ve Dil Patolojisi’’ üzerine eğitimi sonucunda sertifika sahibi olduğunu iddia eden kişi Emin Nuri Korkut isimli kişinin sahte kimlikle hastalara ciddi zararlar verdiği tespit edildi. İnceleme sonucunda lise mezunu olduğu anlaşılan Emin Nuri Korkut’un, klinik adı altında açtığı yerde; sahte diploma ve profesörlük belgeleri, sertifikalar bulundu. 2 günlük sorgu ardından sevk edildiği adliyedeki mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla sahte profesör serbest bırakılmıştı.

  Bursa Cumhuriyet Savcılığı, kullandığı sahte kimlikle Bursa’da bulunan bir lions kulübünde 2016-2017 yıllarında başkanlık yaptığını ve düzenlediği sahte belgelerle insanların hayallerini çalmakla kalmayıp, maddi ve manevi ciddi zararlara uğramasına neden olduğunu belirtilerek itirazda bulundu. Savcılığın itirazı üzerine Emin Nuri Korkut tekrar göz altına alınıp, sahte profesör sevk edildiği mahkeme tarafından yeniden tutuklandı ve cezaevine gönderildi.

   

   

  1 300x300 - Sahte Profesör Bursa'da Yakalandı!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ