son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Sınırda ele geçirildi! Piyasa değeri 15 milyon 400 bin lira…

  Sınırda ele geçirildi! Piyasa değeri 15 milyon 400 bin lira…

  Sınırda ele geçirildi! Piyasa değeri 15 milyon 400 bin lira…

  Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü tarafından hazırlanan ekipler tarafından ekipleri Gürbulak ve Kapıkule Sınır Kapısı’nda esrar ele geçirildi.  15 milyon 400 bin lira olan piyasa değeri olan 78 kilo eroin Gürbulak Sınır Kapısı’nda; 116,5 kilogram esrar ise Kapıkule Sınır Kapısı’nda ele geçirildi. Piyasa değerinin 1 milyon 750 bin lira olduğu ifade edildi.

  Gürbulak Sınır Kapısı‘ndan giriş yapan İran’dan gelen boş tır, işlemlerden sonra risk analizi sırasında x-ray taramasından geçirilmek için yönlendirildi. Tarama sırasında dorse tavanında yoğunluk fark edildi ve narkotik detektör köpekler ile arama yapıldı.

  Arama sonucunda tavana preslenmiş olan paketler ele geçirilirken; köpeklerin koku almaması için pul biber ve gres yağ kaplandığı görüldü. Çok fazla paket olduğu için, kısa sürede boşaltılabilmesi için kayışlı bir düzenek kurulduğu keşfedildi.

  Çıtalarla esrarlar gizlenmiş

  Kapıkule Gümrük Kapısı’nda Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü tarafından boş tır, personel tarafından x-ray cihazına yönlendirildi.

  X-ray cihazlarında yapılan tarama sırasında dorsenin kenarlarında yoğunluk fark edildi. Araç, gümrük muhafaza personeli gözetiminde arama hangarına alındı. Uyuşturucu ihtimalinden dolayı tır, narkotik köpeği tarafından aratıldı ve köpek dorse kenarındaki tahta çıtalara aşırı tepki gösterdi. Brandayı sabitlemek için kullanılan çıtalar, hemen personel tarafından söküldü ve boşluklara paketler gizlendiği görüldü.

  Paketler çıkarıldığında tam 116,5 kilogram esrar ele geçirildi. Tır sürücüsü Sırbistanlı I.E gözaltına alınarak; soruşturmaya başlandı.

  1 300x300 - Sınırda ele geçirildi! Piyasa değeri 15 milyon 400 bin lira…

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ