son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Son Dakika… 4 FETÖ sanığı Ankara’da mahkeme salonundan kaçtı

  Son Dakika… 4 FETÖ sanığı Ankara’da mahkeme salonundan kaçtı

  4 FETÖ sanığı Ankara’da mahkeme salonundan kaçtı

  15 Temmuz FETÖ terör örgütünün darbe girişimi sırasında, Kara Harp Okulu’nda yapılan eylemler nedeniyle 307 kişi yargılanıyor. Mahkeme 5’i firari olmak üzere 307 kişiden 19 kişinin tutuksuz yargılanma kararını, tutuklanması yönünde değiştirirken; tutuklu 2 kişinin de tahliyesine karar verdi. Duruşma salonunda ara kararın açıklandığı sırada kaçan 4 sanık kaçarken, mahkeme tarafından yakalanma emri çıkarıldı.

  Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü’nde Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesince görülen dava için hem tutuklu hem de tutuksuz sanıklar, 5 firari dışında hazır bulundu. Mahkeme Başkanı Muhammed Yavuz dava dosyasında bulunan evrakları okudu ve sanıklar ifade verdi.

  Savcının mütalaası sonrası mahkeme tarafından ara karar açıklandı ve daha önceden tutuksuz yargılanan 19 kişinin tutuklanmasına karar verildi. Karar açılanırken tutuklama kararı, dosyaya giren tanık beyanlarını dikkate alındığı belirtildi.

  4 kişi için yakalama kararı çıkarıldı

  Mahkeme tarafından 4 kişinin arar karar açıklanırken mahkeme salonundan kaçtığının fark edilmesi üzerine yakalama emri çıkarıldı. Yakalama emrinin çıkarıldığı kişilerin isimleri, Serkan Hasdemir, Songül Hasdemir, Mustafa Kayabaşı ile Zekeriya Şentürk olarak açıklandı.

  Daha önceden tutuklanan Cebrail Çiçek ve Osman Torunoğlu delillerin büyük bir çoğunluğun toplanması nedeniyle ve ‘’tutuklu bulundukları süre’’ dikkate alınarak; adli kontrol hükümleri doğrultusunda tutuklunun hallerinin kaldırılmasına karar verildi.

  Son dakika internet haberleri ve bugünkü haberler 9 Nisan 2018 Pazartesi günü davanın görülmesine devam edileceğini duyurdu.

   

  1 300x300 - Son Dakika... 4 FETÖ sanığı Ankara'da mahkeme salonundan kaçtı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ