son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Son dakika… Çiftlik Bank’tan Saadet Zinciri Modeli. On Binlerce Kişi Paralarını Çekemiyor

  Son dakika… Çiftlik Bank’tan Saadet Zinciri Modeli. On Binlerce Kişi Paralarını Çekemiyor

  Son dakika… Çiftlik Bank’tan Saadet Zinciri Modeli. On Binlerce Kişi Paralarını Çekemiyor

   ciftlik Bank 1 300x223 - Son dakika... Çiftlik Bank’tan Saadet Zinciri Modeli. On Binlerce Kişi Paralarını Çekemiyor

  Çiftlikbank ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TGRT Haber canlı yayınında; Çiftlikbank’ın üye sayısı ve son gelişmelerle ilgili bilgi aktardı ile ilgili bilgileri paylaşırken son gelişmeleri de aktardı.

  TGRT canlı yayınında açıklama yapan Tüfenkci, Çiftlikbank’ın üye sayısını açıkladı ve bu konuda gerekli incelemeyi acilen başlatacaklarını belirtti. Tüfenkçi, ” Çiftlikbank olarak kamuoyunda bilinen sistem ile ilgili şikayetler üzerine inceleme başlatıldı ve 132 bin aktif üyenin olduğu görüldü. Bunun yanı sıra 380 bin pasif üye bulunuyor. Yani 500 bine yakın üyesi bulunan bir sistem ve kar vaatleri çok afaki ve üyelerden ciddi paralar toplanmış durumda. İlgili Cumhuriyet Başsavcılığına konu TCK tarafından değerlendirilsin diye gönderildi. Konu ile ilgili bir örnekte MASAK’a gönderildi.’’ dedi.

   

  Bülent Tüfenkci’nin açıklamalarından satırbaşları şöyle:

  Konu ile ilgili çarpıcı açıklamalar yapan Tüfenkci’nin satırbaşları;

  “İnceleme, niyetin kötü olduğu anlaşılınca başlatıldı. Üyelerine ‘Bakanlık ödemeleri durdurdu, bu nedenle hesaplarda blokaj var.’ şeklinde yapılan açıklamalar tümüyle yalan, sadece sakat olan sistem belli bir süre sonra para toplayamayınca patlıyor. Üyelerine ödeme yapmaması için herhangi bir engel bulunamadı. Bu tespitler sonucunda piramit satış adı verilen saadet zinciri kapsamında bir sistem kurulmuş ve bu yüzden suç duyurusunda bulunduk. Savcılık da inceleme yapacak ve dava açılması gerekiyorsa dava da açılacak.

  %33 bir kar vaat ediyor ve resmen bu hayal. Vatandaşlarımız dikkatli olsun ve bakanlık incelemesini bitirdi ve raporları gerekli yerlere sundu. Ödeme alamadığı için sisteme girişler yavaşladı ve bu sefer bahaneler başladı. ‘Şarküteri aldım, onu yaptım bunu yaptım’ gibi bahaneler uyduruyorlar. Çünkü o kadar büyük bir karla sistemin dönmesi imkânsız. Bu yüzden de bahanelerle insanları kandırıyorlar. Yöneticiler ödeme yapmak istiyorsa yapardı ve hala yapabilirler, çünkü şuan için herhangi bir müdahale söz konusu değildir. Ama altını çizerek söylüyorum ki bu tür sistemler doğru değil ve vatandaşlarımız ikna olmasın. ‘’ şeklinde detaylı açıklamalarda bulundu.

  ciftlik Bank 2 300x169 - Son dakika... Çiftlik Bank’tan Saadet Zinciri Modeli. On Binlerce Kişi Paralarını Çekemiyor

  Şuan için ilk önlem, reklamlarını durdurduk

  Tüfenkci alınan önlemlere dair, ‘’ Şu an için ilk alınan idari olarak alınan ilk önlem, reklamlarını durdurduk. Çünkü daha fazla kişiye ulaşıp kandırmasınlar diye. Bakanlığımız tarafından uygulanabilecek tüm idari yaptırımları da uyguladık. Cezai yaptırımlarla savcılık ilgilenebiliyor. Yemek kartları olanlar alışverişe devam edecekler, ödeme konusunda iş sahiplerinin mağduriyeti söz konusu ve mevzuattaki eksiklikler düzenlenerek Bakanlığa sunularak; konu ile ilgili açıklara da müdahale edebilecek imkanlar yaratılacak.’’ dedi.

  1 300x300 - Son dakika... Çiftlik Bank’tan Saadet Zinciri Modeli. On Binlerce Kişi Paralarını Çekemiyor

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ