son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Son dakika… Almanya ve İtalya Suriye ile ilgili kararını açıkladı!

  Son dakika… Almanya ve İtalya Suriye ile ilgili kararını açıkladı!

  Son dakika… Almanya ve İtalya Suriye ile ilgili kararını açıkladı!

   

  Almanya Başbakanı Merkel, Suriye’ye yapılması gündemde olan herhangi bir müdahale de yer almayacaklarını belirtti. Almanya’nın peşinden İtalya’da açıklama yaparak; olası bir müdahalede kendilerinin dahil olmayacağını söyledi. 

  Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Suriye’de düzenlenecek olası bir müdahale için sıcak baktığını belirtirken; müdahalenin orantılı olmasından yana olduklarını ifade etti.

  Almanya tarafından açıklama yapan Merkel, Suriye’ye yönelik önlemlerin değerlendirilmesinin faydalı olacağını belirterek; Almanya’nın Suriye dahil hiçbir devlete saldırmayacağını ile ilgili tüm önlemlerin değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

  İngiltere bugün toplanırken, Fransa tam olarak kararını açıkladı

  Fransa Cumhurbaşkanı Macron, “Beşar Esad’ın kimyasal silah kullandığına dair elimizde kanıtlar var.”  dedi. Kimyasal silahlar hakkında inceleme sonuçlandıktan sonra eylemlere kara vereceklerini açıkladı.  Macron, Fransa’nın bölgede yaşanabilecek bir tırmanmaya izin vermeyeceklerini belirtti. Suriye’ye müdahaleyi zamanı gelince düşüneceklerini belirten Macron, ‘’Suriye’ye müdahaleyi Fransa istediği zaman karar verir.’’ Dedi.

  İngiltere Bakanlar Kurulu, askeri harekatla ilgili toplanarak, karar verecek.

  İddialara göre ABD, Fransa ve İngiltere Suriye’ye yönelik bir müdahaleye yönelik plan içerisinde…

  Askeri müdahale için Hollanda Açıklaması

  Hollanda Başbakanı Mark Rutte, askeri harekât yapılacaksa bile belli bir orantıda olması gerektiğini belirtti.

  2018 Yıllık Konferansı’na katılan ve Çin’de yapılan Boao Asya Forumu bünyesinde konuşan Rutte, açıklamasında ‘’Yaşanan korkunç saldırıda Suriye’nin olduğunu düşünüyoruz ve Suriye’de yapılacak askeri müdahaleyi anlayışla karşılıyoruz. Fakat bu müdahalenin orantılı olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu bizim belirleyici bir durum olacak.’’ dedi.

  Rutte, “Rusya’nın durumu kabul etmemesi üzücü, eğer Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin hazırladığı Suriye’de kimyasal silahları araştırma tasarısını kabul etmedi. Böyle bir saldırıdan kimin sorumlu olduğu çoktan ortaya çıkardı.’’ şeklinde açıklama yaptı.

  1 300x300 - Son dakika... Almanya ve İtalya Suriye ile ilgili kararını açıkladı!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ