son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Tarihi Eser Kaçakçıları Pazarlık Ettiği Kişileri Öğrenince Şok Oldu!

  Tarihi Eser Kaçakçıları Pazarlık Ettiği Kişileri Öğrenince Şok Oldu!

  Tarihi eser kaçakçıları 2200 senelik Diadem’i 500 bin Türk Lirası’na polise satmaya çalıştı.

   

  İstanbul’da tarihi eser kaçakçılarına operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda Helenistik döneme ait olduğu belirlenen 2200 yıllık ‘’Diadem’’ ismi verilen taç ve çeşitli tarihi eserler polis tarafından ele geçirildi. Trakya’da bir mezardan çıkarılan tarihi eserleri, daha sonra alıcı kılığına giren polislere satmaya çalıştılar. Paha biçilemeyen tarihi taç, altın objeler ve diğer değerli tarihi eserlerle ilgili olarak polis 4 kaçakçıyı gözaltına aldı.

  1 10 300x226 - Tarihi Eser Kaçakçıları Pazarlık Ettiği Kişileri Öğrenince Şok Oldu!

  Tarihi Eserleri Otel Odasında Sakladılar

  Operasyon, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri tarafından düzenlendi. Fatih’te bulunan bir otelde bazı kişilerin tarih eserlere müşteri aradığı ihbarı üzerine polis, alıcı kılığında kaçakçılarla irtibata geçti.

   

  1 Milyon Dolardan 500 Bin Liraya Anlaştılar

  Tarihi eser kaçakçılarının telefon numaralarına ulaşarak irtibata geçen polis ekipleri, pazarlık yaptı. Ellerindeki tarihi eserlere 1 milyon dolar isteyip daha sonra 500 bin liraya kadar düşen kaçakçılar, teslimat için polislerle randevulaştı.

  2 13 300x170 - Tarihi Eser Kaçakçıları Pazarlık Ettiği Kişileri Öğrenince Şok Oldu!

  Tarihi Eser Kaçakçılarının Elebaşı Kıraathane İşletmecisi

  Kaçakçıların ele başı olduğu öğrenilen, kıraathane işletmecisi ile yapılan kıyasıya pazarlıktan sonra, arkeolog polisler randevu yerine hareket etti. Fatih’te verilen adrese giden polisler, masa başında kendilerini bekleyen 4 kişiyi hemen gözaltına aldı.

  3 6 300x226 - Tarihi Eser Kaçakçıları Pazarlık Ettiği Kişileri Öğrenince Şok Oldu!

  Diadem ve Urne

  Şüphelilerin yanlarında getirdiği poşetlerde, yapılan arama sonucunda aralarında Diadem ismi verilen paha biçilemez bir eser bulundu. Diadem’in dışında saf gümüşten yapılan ‘’Urne’’, akit taşlı yüzük ve çeşitli tarihi eserler bulundu.

   

  1 300x300 - Tarihi Eser Kaçakçıları Pazarlık Ettiği Kişileri Öğrenince Şok Oldu!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ