son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  TSK Irak’a Giriyor! 10 Gün Süre Verildi…

  TSK Irak’a Giriyor! 10 Gün Süre Verildi…

  Musul’da PKK’ya 10 gün süre tanındı

    10 gun sure verildi 300x97 - TSK Irak'a Giriyor! 10 Gün Süre Verildi...

   

  Musul İl Meclis Başkanı Beşir Kiki, PKK terör örgütünün Sincar’ı boşaltmaları konusunda PKK’ya 10 gün tanıdıklarını ifade etti.

  Musul İl Meclisi, Sincar’da yer alan terör örgütü PKK’nın alandan ayrılması için 10 gün süre verildi.

  İl Meclisi Başkanı Kiki, nasına verdiği demeçte, Musul İl Meclisi ve Irak merkezi Hükümeti’nin birlikte yaptığı toplantısı sonucu, Sincar’daki kamu binalarınında olan PKK’nın, Sincar’ı boşaltması için 10 gün süre verdiklerini açıkladı.

  PKK’nın, Sincar’da yer alması ya da bu bölgede varlık göstermesinin artık imkanı olmadığını ifade eden Beşir Kiki, “İl Meclisi’mizin bu husus da tavrı gayet net ve açık.  Terör örgütü PKK’nın artık ilçeyi boşaltması gerekiyor. Bu konu için de elimizden geleni yapıyoruz ve bütün girişimlerde  bulunuyoruz.” dedi.

  PKK’nın Sincar’daki varlığı sebebiyle, ilçedeki idari yöneticilerin görevlerini yapamadıklarını ifade eden Kiki, 10 gün içinde söz konusu yöneticilerin Sincar’a dönmeyi planladıklarını kaydetti.

   

  Türkiye’den Ortak Operasyon Mesajı

   

  PKK terör örgütüne karşı ortak operasyon hususun da Irak Başbakanı Haydar İbadi ile toplantı yapıldığını Perşembe akşamı belirten Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Irak‘a karşı bir sınır ötesi harekat düzenlenecek. Bu harekat Irak seçimlerinden sonra yapılabilir” demişti.

   

  DEAŞ Bahanesiyle Yayıldılar

  sincar 300x158 - TSK Irak'a Giriyor! 10 Gün Süre Verildi...

  Terör örgütü DEAŞ‘ın, 2014 yılında Sincar’da bulunan Ezidilere karşı acımasızca saldırmalarını bahane gösteren terör örgütü PKK, ilçede yayılımcı bir politika izleme ve varlık göstermeye başlamıştı.

   

  1 300x300 - TSK Irak'a Giriyor! 10 Gün Süre Verildi...

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ