son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Türkiye’den Çok Sert Uyarı!

  Türkiye’den Çok Sert Uyarı!

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Operasyonu ile alakalı, “PYD/YPG terör örgütlerine verdikleri pek çok desteği bitirmeleri, Suriye’nin de ülkemizin de Amerika’nın da yararınadır. Terör örgütleri ile birlikte askerlerinizle fotoğraf çektirip, Türkiye’ye üstü kapalı mesajlar veremeyeceksiniz” dedi.

  1 41 300x167 - Türkiye'den Çok Sert Uyarı!

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, doğduğu yer olan Yozgat’ta katıldığı programdan hemen sonra birtakım beyanlarda bulundu. Bir gazetecinin Suriye’de Amerika’nın davranışlarıyla alakalı sorduğu soruya Bekir Bozdağ, Amerika hükmetinin biraz empati yaptığında, ülkemizin gerçekleştirdiği harekatın ne kadar doğru bir operasyon olduğunu anlayacağını söyledi. Türkiye’nin Zeytin Dalı Operasyonu hususunda başkalarına söyleyeceği şeyin, ‘Bizi sınamaktan vazgeçin’ olduğunu belirten Bozdağ, şu açıklamaları yaptı:

  “Türkiye bu noktadan itibaren geri dönüşü olmayan bir yola girmiştir, bu yolda amaçlarına ulaşılıncaya dek Türk Silahlı Kuvvetleri operasyonlarına hız kesmeden devam edecektir.

  ‘KILIÇDAROĞLU’NU BEN ANLAMAKTA ZORLANIYORUM’

  CHP’nin lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Afrin harekâtı ile alakalı konuşmasını değerlendiren Bozdağ, “Afrin il merkezi bu operasyonun içinde olan yerleşim alanlarından birisidir. ‘Afrin il merkezine girmeyin’ demek oradaki terör örgütlerine karışmayın demekle aynıdır. Orayı ‘YPG, PKK, PYD teröristlerinden temizlemeyin’ demektir. Bu cümleleri ana muhalefet partisinin söylemesi, inanılır gibi değildir. Bu sebeple Kemal Kılıçdaroğlu’nu ben anlamakta güçlük çekiyorum.  Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bizim arzumuz, ‘teröristlere ilişmeyin demek’ yerine bölgede yer alan teröristlere çağrı yapmasıdır. ‘Türkiye geliyor, Afrin’i boşaltın, Türkiye’ye karşı dayanma gücünüz yok diye teröristlere çağrı yapması gerek” diye açıklamalarda bulundu.

   

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ